Туск пояснив відсутність Зеленського на конференції у Гданську «деескалацією»

24 червня 2026 р. 11:36

24 червня 2026 р. 11:36


Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск прокоментував рішення України відправити на Конференцію з відновлення України у Гданську не президента Володимира Зеленського, а делегацію на чолі з прем'єр-міністеркою Юлією Свириденко.

На думку польського прем'єра, такий крок може допомогти знизити напругу, яка останнім часом виникла у відносинах між Києвом та Варшавою, повідомляє Укрінформ .

Під час спільної пресконференції з лідерами країн Вишеградської групи Туск заявив, що перебуває у постійному контакті зі Свириденко та знає про рішення української сторони щодо формату участі в заході.

«Я не розчарований. Можливо, це навіть дозволить провести конференцію ефективніше, без зайвої напруги. Я сприймаю це як жест деескалації», — сказав глава польського уряду.

За словами Туска, останнім часом між президентами України та Польщі виникли емоційні суперечки, які не сприяють конструктивному діалогу.

Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2026) відбудеться у Гданську 25–26 червня. Організатори очікують участь близько тисячі компаній та представників десятків держав, які обговорюватимуть майбутню відбудову України та залучення інвестицій.

Раніше українська сторона повідомила, що делегацію на форумі очолить прем'єр-міністерка Юлія Свириденко. За даними польських ЗМІ, таке рішення ухвалили, щоб уникнути зайвої політизації заходу на тлі дискусій між Києвом та Варшавою.

Туск пояснив відсутність Зеленського на конференції у Гданську «деескалацією»

Джерело: chas.news (Політика)