ВАКС знову продовжив обов'язки столичному забудовнику у справі Чернишова

24 червня 2026 р. 12:39

24 червня 2026 р. 12:39


Вищий антикорупційний суд продовжив до 16 серпня строк дії обов'язків, покладених на київського забудовника Сергія Копистиру у межах справи колишнього віцепрем'єр-міністра Олексія Чернишова про зловживання та неправомірну вигоду.

Таке рішення 16 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визначив 20 млн грн застави Копистирі . На нього також поклали такі обов'язки: прибувати за вимогою; не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури знову просив продовжити дію цих зобов'язань ще на два місяці. Суд підтримав клопотання частково і продовжив дію всіх обов'язків, але дозволив Копистирі вільно пересуватися Україною.

«Продовжити на два місяці, тобто до 16 серпня 2026 року, строк дії обов'язків, покладених на (Копистиру – ред.)» , – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру особам, пов'язаний з віцепрем'єр-міністром Олексією Чернишовим. За даними слідства, забудовник Сергія Копистира розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під зведення житлового комплексу. Для цього звернувся до топпосадовців Мінрегіону, які створили умови для передачі землі підконтрольному держпідприємству. Воно ж у незаконний спосіб уклало з «потрібною» будівельною компанією інвестиційні договори.

За ними забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній до вартості земельної ділянки. Аби звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп'ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила 1 млрд грн. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості у разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, накладений за клопотанням НАБУ і САП.

За успішну реалізацію оборудки забудовник «винагородив» топпосадовців міністерства та визначених ними осіб неабиякою знижкою на квартири у вже зведених житлових комплексах. З нею вартість квадратного метра становила від 1 тис. грн до 8 тис. грн при мінімальній ринковій вартості таких квартир близько 30 тис. грн за кв. м. Загальний розмір наданої неправомірної вигоди склав 16,8 млн грн.

За клопотанням НАБУ і САП на більшу частину незаконно одержаних квартир також накладено арешт.

ВАКС знову продовжив обов'язки столичному забудовнику у справі Чернишова

Джерело: www.slovoidilo.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua