Звільнено чотирьох українських моряків з грецького судна, затриманих Іраном в Ормузі

24 червня 2026 р. 15:16

24 червня 2026 р. 15:16


Четверо українців, затриманих у квітні, вже залишили територію Ірану

Звільнено чотирьох українських моряків з грецького судна, затриманих Іраном в Ормузі

Іран звільнив чотирьох українських моряків, які перебували на борту контейнеровоза Epimonidas й були затримані в Ормузькій протоці. Про це журналістам повідомив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий.

Блокування Ормузької протоки стало одним із ключових наслідків конфлікту між США, Ізраїлем та Іраном. Наслідки цього відчули й українці – ситуація вплинула на зростання цін на пальне. На 24 червня ціни на нафту продовжили зниження на тлі збільшення кількості танкерів, що відкрито перетинають Ормузьку протоку.

За словами Тихого, у квітні Корпус вартових ісламської революції затримав декілька суден і моряків в Ормузькій протоці, серед яких був і контейнеровоз Epimonidas, на борту якого перебували четверо громадян України – членів екіпажу.

МЗС та посольство України в Греції встановили особи українських моряків та підтримували контакт з їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та причетними сторонами для захисту моряків і пошуку способів їхнього повернення.

"Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану. Зараз вони у безпеці зі своїми родинами", – зазначив Тихий.

Він додав, що стан здоров’я моряків задовільний. Він подякував дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до повернення українців.

Звільнено чотирьох українських моряків з грецького судна, затриманих Іраном в Ормузі

Джерело: news.liga.net (Політика)