Іран звільнив чотирьох українських моряків — МЗС

24 червня 2026 р. 15:38

24 червня 2026 р. 15:38


Тегеран звільнив українців, яких затримав у квітні в Ормузькій протоці. Чотири українські моряки грецького контейнеровоза Epimonidas вже залишили територію Ірану, пише liga.net з посиланням на заяву речника МЗС Георгія Тихого.

Тихий розповів, що у квітні Корпус вартових Ісламської революції затримав декілька суден і моряків в Ормузькій протоці. Серед них було судно Epimonidas з українцями.

МЗС та українське посольство у Греції встановили особи українських моряків та підтримували контакт з їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та причетними сторонами для захисту своїх громадян та їхнього повернення. Зараз вони перебувають у безпеці з родинами, додав Тихий. Їхній стан здоровʼя задовільний.

Раніше повідомлялося, що ООН розпочала евакуацію сотень суден та тисяч моряків із Перської затоки. У Міжнародній морській організації (ІМО) зазначили, що судна проведуть через Ормузьку протоку спільно зі США, Оманом, Іраном та іншими країнами Перської затоки.

Іран звільнив чотирьох українських моряків — МЗС

Джерело: zn.ua (Політика)