Збудували непридатні укриття за 19 млн грн: посадовцям сфери освіти оголосили підозри

25 червня 2026 р. 16:18

25 червня 2026 р. 16:18


На Полтавщині троє посадовців сфери освіти нанесли збитків бюджету держави на 19 мільйонів гривень, побудувавши непридатні укриття для дітей. Їм повідомлено про підозру .

Слідство з'ясувало, що через неналежне виконання службових обов’язків посадовцями сфери освіти, навчальні заклади отримали укриття, які не відповідають вимогам ДСТУ та державних будівельних норм. Унаслідок цього підрядники безпідставно отримали з бюджету понад 19 мільйонів гривень.

Як зазначили у Офісі генпрокурора, до справи причетні дві колишніх посадовиці: одна – очолювала відділ освіти, молоді та спорту територіальної громади у 2023 році, інша – колишня директорка навчального закладу. Також підозру отримала чинна директорка ліцею.

Посадовиця, що очолювала відділ освіти у 2023 році, уклала договори зі столичним товариством на постачання 8 модульних укриттів. Надалі вона підписала видаткові накладні, не перевіривши відповідність укриттів вимогам ДСТУ та будівельним нормам.

«У результаті шість закладів освіти громади отримали укриття, непридатні для використання. Це підтверджено висновками будівельно-технічної та економічної експертиз. Підприємство-постачальник безпідставно отримало понад 13,7 млн грн бюджетних коштів», – повідомили у Офісі генпрокурора.

Друга підозрювана – чинна директорка місцевого ліцею – у 2024 році уклала договір із полтавським товариством на будівництво укриття для учнів. Під час виконання робіт вона підписала акти приймання із завищеною вартістю будівельних матеріалів. Відповідно до висновків експертиз, підрядник безпідставно отримав з бюджету понад 1 млн грн, чим завдано збитків громаді.

«Окремо ювенальні прокурори Миргородського району повідомили про підозру колишній директорці навчального закладу. У 2023 році вона підписала видаткову накладну на постачання модульного укриття для школи. Експертизи встановили, що укриття також не відповідало вимогам ДСТУ та державним будівельним нормам» , – додали правоохоронці.

Збитки територіальній громаді становлять понад 4,35 млн грн. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України.

Раніше ми повідомляли, що ВАКС конфіскував активи ексначальника відділу податкової Сумщини.

Також стало відомо, що заступник голови Рівненської облради оскаржив 9 років ув'язнення за одержання неправомірної вигоди та зловживання впливом.

Окрім цього ми писали, що в Україні зведуть та відремонтують 79 підземних укриттів в школах та дитячих садочках. На це Кабінет Міністрів виділив та розподілив майже 3,7 мільярда гривень.

Збудували непридатні укриття за 19 млн грн: посадовцям сфери освіти оголосили підозри

Джерело: www.slovoidilo.ua (Політика)