Представництво Румунії більше не працюватиме в одному з головних російських міст

25 червня 2026 р. 22:51

25 червня 2026 р. 22:51


Росія закрила генеральне консульство Румунії у Санкт-Петербурзі

Представництво Румунії більше не працюватиме в одному з головних російських міст

Сьогодні, 25 червня, Росія оголосила про закриття консульства Румунії в Санкт-Петербурзі. Про це повідомлено в пресрелізі Міністерства закордонних справ РФ.

Раніше Румунія , Австрія та Німеччина самі висилали дипломатів РФ через імовірні порушення. Росія давно розгортає свою диверсійну та пропагандистську діяльність у Європі. Це становить військову, політичну, економічну та суспільну загрозу для країн. Одна з цілей РФ – підважити підтримку України.

Посла Румунії Крістіана Істрате викликали до МЗС РФ. Там росіяни вручили йому ноту міністерства про оголошення генерального консула Румунії в Санкт-Петербурзі персоною нон ґрата.

Консульське представництво Бухареста в Петербурзі закриють.

Як пояснюють російські урядовці, таке рішення є відповіддю на "нічим не обґрунтоване" відкликання згоди на роботу Генерального консульства Росії в румунському місті Констанца.

29 травня консула РФ у Констанці теж раніше оголосили персоною нон ґрата, а російське диппредставництво вирішили закрити. Про таке рішення президент Румунії Нікушор Дан оголосив після того, як безпілотник російського походження упав на житловий будинок у Галаці та поранив двох мирних румунських жителів.

Представництво Румунії більше не працюватиме в одному з головних російських міст

Джерело: news.liga.net (Політика)