Україна отримає 90 млн євро від ЄБРР на захист енергосистеми

26 червня 2026 р. 01:13

26 червня 2026 р. 01:13


Йдеться про відновлення мережевої інфраструктури, будівництво захисних споруд та закупівлю критично важливого обладнання. Шмигаль повідомив про те, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну партнери спрямували вже понад 582 млн євро на ці цілі, а також на формування резервів Укренерго. Шмигаль у своєму виступі на конференції попередив про те, що наступна зима для українців буде ще важчою.

«Наступна зима буде жорсткішою, ніж ця, і ми готуємося до цього. Намагаємося захистити себе від дронів та атак», — сказав Шмигаль.

Водночас Шмигаль наголосив, що Європейський Союз за останні п'ять років значно скоротив залежність від російських енергоносіїв. «Майже всі держави-члени ЄС диверсифікували постачання газу та нафти. Це справді вражає і це дуже правильний крок, адже він посилює тиск на Росію та робить країни-члени ЄС менш залежними», — зазначив Шмигаль.

На його думку, наступним кроком має стати повна відмова Євросоюзу від російських енергоносіїв. У Гданську Шмигаль також підписав Дорожню карту співпраці між Україною та Нідерландами в енергетичній сфері. Цей документ передбачає, що Нідерланди виділять Україні 178 млн євро для підготовки до зими та розвитку розподіленої генерації.

Україна отримає 90 млн євро від ЄБРР на захист енергосистеми

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua