США відмовилися від ролі «нейтрального посередника» у війні та підтримують Україну – Макрон

26 червня 2026 р. 08:16

26 червня 2026 р. 08:16


Сполучені Штати вперше офіційно підтвердили у спільному документі, що більше не виступають «нейтральним посередником» у російсько-українській війні, а відкрито підтримують Київ.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон під час брифінгу на саміті Франція-Італія.

«Вперше США підписали разом із нами текст, у якому чітко сказано, що вони більше не є нейтральними посередниками, а разом із нами підтримують суверенітет і територіальну цілісність України, військову та енергетичну допомогу, а також санкції проти росії» , – сказав президент Франції.

Макрон наголосив, що це свідчить про суттєве зближення позицій США, Канади, Японії та європейських союзників щодо підтримки України.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ повідомляли, що американський лідер Дональд Трамп у приватній розмові закликав президента України Володимира Зеленського діяти «сміливіше» щодо росії .

Також раніше заступник постійного представника США при ООН Ден Негря під час засідання Ради Безпеки ООН заявив, що час не на боці Москви, тому керівництво рф має укласти мирну угоду з Україною.

Пізніше стало відомо, що у Державному департаменті США вважають , що Україна перебуває у моменті, коли їй вдалося перехопити ініціативу у війні проти росії та змінити динаміку бойових дій на свою користь.

США відмовилися від ролі «нейтрального посередника» у війні та підтримують Україну – Макрон

Джерело: www.slovoidilo.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua