Росіянам і білорусам повернули прапор і гімн у ще одному виді спорту

26 червня 2026 р. 19:12

26 червня 2026 р. 19:12


Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) повністю відновила права спортсменів із Росії та Білорусі на змаганнях під своєю егідою. Це сталося на тлі посилення формулювань щодо політичної нейтральності в Олімпійській хартії.

Про це повідомив офіційний сайт федерації.

Виконавча рада IWF вирішила дозволити представникам обох країн виступати зі своєю національною символікою на всіх міжнародних турнірах.

Це рішення ґрунтується на нещодавніх рекомендаціях Міжнародного олімпійського комітету (МОК) щодо "принципів нейтральності у спорті та важливості надання спортсменам рівних можливостей для змагань на найвищому міжнародному рівні".

Раніше цього року IWF скасувала нейтральний статус для важкоатлетів із Росії та Білорусі на юнацькому рівні. Тепер скасування санкцій стосується всіх вікових груп.

Варто зазначити, що в травні МОК рекомендував усім спортивним федераціям зняти санкції з Білорусі . Багато організацій дотрималися цих вказівок і водночас почали скасовувати або пом’якшувати відсторонення росіян.

Російські спортсмени отримали нейтральний статус у більшості видів спорту через допінгові порушення, а повномасштабне вторгнення РФ в Україну призвело до посилення санкцій і навіть повного відсторонення росіян.

Раніше повідомлялося, що українські гімнастки влаштували бойкот під час виконання гімнів РФ і Білорусі на чемпіонаті Європи.

Росіянам і білорусам повернули прапор і гімн у ще одному виді спорту

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua