Удар під час нагородження військових на Дніпропетровщині: справу комбата передали до суду

26 червня 2026 р. 21:08

26 червня 2026 р. 21:08


Слідство встановило, що командир батальйону організував урочистості з нагоди річниці створення батальйону всупереч наказам командування, які забороняли шикування особового складу поза укриттями.

“Навіть після оголошення повітряної тривоги та ракетної небезпеки захід не припинили, а військовослужбовців не розосередили. Крім того, напередодні у службових чатах поширили інформацію про місце, час проведення заходу, кількість учасників і геолокацію”, — зазначив генпрокурор.

За даними слідства, ці дані потрапили до рук російських військових та були використані для ракетного удару.

За словами Кравченка, у п'ятницю обвинувальний акт скерували до суду. Обвинуваченому інкримінують недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 425 КК України).

Нагадаємо, ввечері 1 листопада росіяни атакували Самарівський район Дніпропетровської області. Через певний час стало відомо, що унаслідок удару двох балістичних ракет "Іскандер" та трьох дронів-камікадзе типу "Герань" по території, де відбувалося нагородження понад 100 військових, загинуло 12  військовослужбовців 35-ї бригади морської піхоти, а 36 захисників дістали поранення. Також загинуло семеро цивільних.

Удар під час нагородження військових на Дніпропетровщині: справу комбата передали до суду

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua