Вандал у Дрогобичі: чоловік повалив меморіал жертвам нацистів

27 червня 2026 р. 11:56

27 червня 2026 р. 11:56


Про інцидент правоохоронці дізналися під час моніторингу соціальних мереж, де було опубліковано відео пошкодження меморіалу на вулиці Ковальській. Після перевірки інформації на місце події виїхали слідчі та оперативники.

За інформацією місцевого Telegram-каналу «ДРОГОБИЧ LIVE Новини», подія сталася вночі біля так званої «Стіни плачу». Чоловік руками штовхнув металеву скульптуру Матері, унаслідок чого вона впала.

У поліції наголосили, що меморіал встановлений на місці страти нацистами членів українського національно-визвольного руху та мирних жителів Дрогобича в роки Другої світової війни.

«Завдяки проведеним оперативним заходам правоохоронці встановили особу правопорушника. Наразі тривають комплексні заходи щодо його розшуку та затримання», – йдеться в повідомленні.

За фактом події слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 297 Кримінального кодексу України – наруга над могилою або іншим місцем поховання. Санкція статті передбачає кримінальну відповідальність. Наразі триває досудове розслідування.

Нагадаємо, у травні на Львівщині правоохоронці затримали трьох підозрюваних у викраденні меморіальної таблиці першому президенту Чеченської Республіки Ічкерія Джохару Дудаєву, встановленої в центрі Львова. Її демонтували з фасаду будинку менш ніж через два тижні після відкриття. Поліція відкрила кримінальне провадження та встановила осіб, причетних до злочину.

Вандал у Дрогобичі: чоловік повалив меморіал жертвам нацистів

Джерело: Главком