Україна отримала криптоактиви міжнародного хакерського угруповання

27 червня 2026 р. 12:25

27 червня 2026 р. 12:25


«Сьогодні на криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT – це понад 372 млн грн. Це перший випадок, коли арештовані криптоактиви фактично передано в управління державі», – зазначив Кравченко.

Криптовалюта зберігалася на гаманцях, підконтрольних одному з учасників міжнародного хакерського угруповання. Слідство встановило, що члени групи здійснювали кібератаки на компанії та громадян у країнах Європи та США, викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп, а отримані кошти легалізовували в Україні через придбання нерухомості, автомобілів та іншого дороговартісного майна.

За попередніми оцінками, збитки від діяльності угруповання перевищують 100 млн доларів. У межах розслідування правоохоронці затримали чотирьох учасників групи, серед яких її організатор. Наразі всі вони перебувають під вартою.

Загалом у кримінальному провадженні арештовано активи на понад 11,1 млн доларів. Серед них – житлові будинки, квартири, автомобілі, близько 1 млн доларів готівкою та криптовалюта в еквіваленті понад 8,3 млн доларів.

«Сучасна злочинність давно перейшла у цифровий простір. А розслідування кіберзлочинів давно вийшли за межі України», – наголосив генеральний прокурор.

Нагадаємо, що за підсумками минулого року українські державні службовці подали 2 861 декларацію, у яких офіційно вказали володіння криптовалютою . Це на 16% більше порівняно з попереднім звітним періодом.

Україна отримала криптоактиви міжнародного хакерського угруповання

Джерело: Главком

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua