Трамп пригрозив 100-відсотковими митами країнам, які запровадять цифровий податок для компаній США

27 червня 2026 р. 13:35

27 червня 2026 р. 13:35


Президент США Дональд Трамп пригрозив 100-відсотковими митами на всі товари з будь-якої країни, яка запровадить податок на цифрові послуги для американських компаній. Це ще більше загострило трансатлантичні торговельні відносини після того, як країни Європейського Союзу остаточно затвердили торговельну угоду з США, пише Reuters .

“Багато європейських країн обговорюють запровадження податку на цифрові послуги для американських компаній. Деякі з цих країн вже близькі до того, щоб це зробити. Нехай ця заява буде попередженням: на будь-яку країну, яка запровадить такий податок, чекає 100-відсоткове мито на всі без винятку товари, що постачаються до Сполучених Штатів Америки”, — написав Трамп у соцмережах у п'ятницю, 26 червня.

Він додав, що нові мита матимуть пріоритет над будь-якими торговельними угодами з Вашингтоном. Це стосується й угоди, про яку США та ЄС домовилися минулого року. Торговельна угода обмежує мита США на європейські товари на рівні 15% в обмін на те, що країни ЄС знизять мита на американські промислові товари до нуля.

Однак тривалий законодавчий процес у ЄС, необхідний для виконання зобов’язань за цією угодою, змусив Трампа пригрозити 25-відсотковим митом на імпорт із Європи, зокрема на автомобілі. Тоді країни ЄС поспішили остаточно ухвалити угоду до встановленого Трампом дедлайну 4 липня.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив минулого тижня, перед зустріччю з Трампом на саміті G7, що Париж не піддасться тиску та не скасує цифровий податок для американських технологічних гігантів. До цифрових послуг, що оподатковуються, належать торговельні онлайн-майданчики та реклама. Перед від’їздом на саміт у Франції Трамп попередив, що США доведеться запровадити 100-відсоткове мито на французьке вино, якщо Париж не скасує цифровий податок.

Офіс торговельного представника США вже давно погрожує Франції, Великій Британії, Австрії, Іспанії та іншим європейським країнам тарифами у відповідь, якщо вони запровадять податки на цифрові послуги, аргументуючи це тим, що такі збори дискримінують американські компанії, які домінують у цьому секторі на глобальному рівні.

Politico писало, що ЄС готує довгострокову стратегію проти технологічного домінування США. Трамп, можливо, нарешті зробив те, чого не змогли досягти багаторічні застереження з боку Парижа та Брюсселя: переконав європейських прихильників вільного ринку, що залежність від американських технологій є вразливістю. Але водночас президент США змусив Брюссель діяти обережно : Єврокомісія намагається не зірвати торговельну угоду з Вашингтоном та не створювати враження дискримінації американських компаній.

Трамп пригрозив 100-відсотковими митами країнам, які запровадять цифровий податок для компаній США

Джерело: zn.ua (Політика)