У російському полоні — близько 16 тисяч цивільних українців: Лубінець пояснив, навіщо РФ викрадає людей

27 червня 2026 р. 15:02

27 червня 2026 р. 15:02


Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що у російському полоні може бути близько 16 тисяч цивільних українців, проте верифікувати Україні вдалося 1878 людей. Під час телемарафону він розповів, як мирні потрапляють у російську неволю: їх затримують або під час фільтрації на в'їзді/виїзді з окупованих територій — сам факт здійснення фільтраційних заходів також є незаконним — або використовуючи адмінресурс вже на ТОТ.

Часто факт перебування людини у полоні підтверджують ті, хто повертається звідти, розповів Лубінець. Росіяни утримують цивільних та військових разом.

"Цивільних може бути в російському полоні близько 16 тисяч. Це величезна цифра, — зауважив омбудсмен. — І ми не знаємо, вони живі чи не живі, чи вони затримані, чи щодо них висунуті кримінальні звинувачення, чи ні. У нас є випадки, коли без жодних звинувачень люди роками сидять, ще з 2022-го".

Часто росіяни намагаються видати цивільних за військовополонених. Лубінець вважає, що так ворожа сторона збільшує свій обмінний фонд.

Усі вони — між полоном і повною невідомістю. Звільнення цих людей має стати питанням номер один для дипломатів, журналістів і кожного з нас. Як Україні повернути їх — про це у статті " Коли ви звільните цивільних? " пише Тетяна Висоцька .

У російському полоні — близько 16 тисяч цивільних українців: Лубінець пояснив, навіщо РФ викрадає людей

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua