Трамп дав зрозуміти, що може відійти від "Анкорджських домовленостей" з Путіним – Axios

27 червня 2026 р. 20:42

27 червня 2026 р. 20:42


Джерела медіа розповіли деталі щодо заяв глави Штатів на G7

Трамп дав зрозуміти, що може відійти від "Анкорджських домовленостей" з Путіним – Axios

Під час саміту Великої сімки (G7) президент США Дональд Трамп натякнув, що може відмовитись від "домовленостей" саміту з диктатором РФ Володимиром Путіним на Алясці у серпні 2025 року. Про це пише американський ресурс Axios з посиланням на двох неназваних чиновників, які були присутні на заході.

Останніми місяцями українські захисники систематично б'ють по цілях РФ і в окупації , і на території країни-агресора . Ці атаки, разом із відсутністю в окупантів суттєвих успіхів на фронті, пожвавили розмови про можливе закінчення війни у 2026-му .

Трамп, який у середині червня зустрівся з українським президентом Володимиром Зеленським на G7 й перед цим поспілкувався з Путіним, нещодавно заявляв, що Україна наразі "досить добре справляється" у війні.

Двоє посадовців, які були на саміті "сімки", розповіли: Трамп висловив розчарування Путіним і навіть дав зрозуміти, що може відступити від "Анкориджських домовленостей" – за ними Штати погодились на вимогу Росії, що вона отримає контроль над українським Донбасом у рамках будь-якої мирної угоди.

Один зі співрозмовців вказав, що президент США скептично ставився до всього, що стосується Путіна, й говорив про тиск на Росію – однак інші лідери "не вірять, що він справді щось зробить" з цього приводу.

Нещодавно державний секретар США Марко Рубіо заявляв, що під час зустрічі Трампа й Путіна на Алясці не було ніяких домовленостей – лише пропозиції щодо врегулювання війни РФ проти України.

Натомість Москва регулярно заявляє про "дух Анкориджу", стверджуючи, що на цих переговорах нібито було досягнуто саме домовленості.

Трамп дав зрозуміти, що може відійти від "Анкорджських домовленостей" з Путіним – Axios

Джерело: news.liga.net (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua