Трамп пригрозив Ірану, що той "перестане існувати". На Близькому Сході й в Ормузі знову удари

28 червня 2026 р. 11:46

28 червня 2026 р. 11:46


Глава Штатів висловився про ситуацію на Близькому Сході під час нових атак

Трамп пригрозив Ірану, що той "перестане існувати". На Близькому Сході й в Ормузі знову удари

Президент США Дональд Трамп озвучив нові погрози до Ірану на тлі того, як сторони обмінюються ударами на Близькому Сході – попри перемир'я, оголошене раніше. Відповідний допис американський керівник опублікував у своїй соцмережі Truth Social.

17 червня Штати й Іран уклали меморандум про взаєморозуміння, після якого вони мають досягти остаточної мирної угоди. Відновлення бойових дій загрожує судноплавству у стратегічно важливій Ормузькій протоці, яке почало відновлюватись у межах мирного врегулювання. Попереднє блокування Ормузу спричинило зростання цін на нафту й газ у світі, торкнувшись й українців через підвищення цін на заправках . Водночас конфлікт допоміг Україні налагодити безпекові відносини з країнами Близького Сходу стосовно допомоги з протидією іранським "шахедам" .

"Американська авіація щойно завдала удару по місцях зберігання іранських ракет і дронів, а також по прибережних радіолокаційних станціях за порушення домовленості про припинення вогню, ЗНОВУ! Цілком можливо, що вони ніколи не навчаться! Може настати момент, коли ми більше не зможемо бути розсудливими і будемо змушені військовим шляхом довести до кінця те, що ми дуже успішно розпочали. Якщо це станеться, Ісламська Республіка Іран перестане існувати!", – написав Трамп. Це не перша його погроза Ірану знищенням.

Центральне командування Збройних сил США, яке зокрема відповідає за регіон Близького Сходу, повідомило про нові удари по декількох цілях в Ірані, здійснені 27 червня за дорученням верховного головнокомандувача Трампа.

Днем раніше США теж атакували Іран: тоді Центком заявив про удари по військових цілях у відповідь на атаку Ісламської Республіки по контейнеровозу в Ормузькій протоці 25 червня.

За словами військових, після цього Ірану надали можливість дотриматися угоди про перемир'я, однак той обрав не робити цього, атакувавши дроном-камікадзе ще один корабель – танкер Kiku, що йшов під прапором Панами, перевозячи поблизу Ормузу більш ніж 2 млн тонн барелів сирої нафти.

Американські удари 27 червня відбулись якраз після атаки Ірану по цьому кораблю. Центком вказує, що в Ірані уражено засоби спостереження, системи зв'язку, об'єкти протиповітряної оборони, склади дронів й засоби мінного загородження. Іран встановлює міни в Ормузі, щоб завадити судноплавству.

Паралельно Іран атакує союзників США на Близькому Сході, передає агенція Reuters. Приблизно через годину після погроз Трампа, армія Кувейту заявила, що її ППО реагує на ворожі атаки дронами й ракетами, водночас у Бахрейні лунали сирени, повідомляло міністерство внутрішніх справ країни.

Терористичний Корпус вартових Ісламської революції заявив, що його військово-морські та повітряні сили розпочали операції з використанням ракет і БпЛА проти американських військових об'єктів у Кувейті та Бахрейні, відповідаючи на нещодавні удари Штатів по Ірану.

Вартові заявили, що американські удари порушили режим припинення вогню й "призведуть до повного зупинення всіх дипломатичних процесів ". Командування ВМС Корпусу заявило, що бази США на Близькому Сході "найближчими днями переживуть пекло".

Неназваний чиновник США, підтвердивши напади на американські об'єкти, заявив Reuters, що даних про загиблих або поранених серед американців, а також про значні пошкодження не надходило, проте ситуація все ще розвивається.

Через декілька годин у Бахрейні друге пролунали сирени, а міністерство закордонних справ країни засудило атаки. З-поміж іншого, відомсто закликало Раду безпеки ООН скликати екстрене засідання, щоб притягнути Іран до відповідальності.

Трамп пригрозив Ірану, що той "перестане існувати". На Близькому Сході й в Ормузі знову удари

Джерело: news.liga.net (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua