вологість:
тиск:
вітер:
Україні треба відійти від радянської філософії централізованої енергосистеми, – експерти.
Стара система енергогенерації потребує кардинальних змін та переходу до розподіленої генерації, де в основі – сонце, вітер, біоенергетика та системи накопичення енергії.
Про це заявив голова “зеленої” платформи Global 100% RE Ukraine, президент ПрАТ “МХП Еко Енерджи” під час конференції “Сонце, вітер, біогаз: як “зелена” енергетика допоможе Україні вистояти у 2025 році” в агентстві “Інтерфакс-Україна”.
Він підкреслив, що так же, як війну виграє той, в кого є найсучасніша, інноваційна зброя, в енергетичному протистоянні переможе той, хто володіє кращими енергетичними технологіями.
Голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков зазначив, що чим швидше Україна розвине власну енергетику за рахунок вітру, біо-, сонця та систем копичення енергії, тим швидше досягне енергонезалежності та енергобезпеки.
Своєю чергою, Георгій Гелетуха, голова Біоенергетичної асоціації України, пояснив необхідність розбудови біогазової розподіленої генерації. Після відмови від російського газу в Україні лишилися два джерела “блакитного” палива: родовища у Харківській та Полтавській областях, а також підземні сховища в Західній Україні. За таких умов логістика забезпечення газом всієї України є ускладненою. Ситуацію могла б вирішити велика кількість біогазових заводів, розкиданих по всій Україні, які б виробляли біометан “на місцях”.
Голова Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський звернув увагу на проблеми, з якими стикаються виробники “зеленої” енергії. Він розповів, що головним чином такі проєкти реалізовуються коштом приватних інвесторів. А їм потрібна довіра у відносинах з державою.
Новини рубріки
У Вінниці створили п’ятнадцяту прийомну сім’ю
10 січня 2025 р. 19:53
На території Вінниччини дозволили полювати на диких свиней до кінця січня
10 січня 2025 р. 19:52