Січень на городі: 10 найважливіших справ

15 січня 2025 р. 09:33

15 січня 2025 р. 09:33


Січень — це місяць переходу від «городньо-пасивного» новорічного грудня до «розсадно-активного» лютого. Час, який можна присвятити роботі над помилками та розробці планів на наступний сезон.

Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про актуальні сезонні роботи в саду, на городі та квітнику та про підготовку до наступного сезону.

Попри те, що більша частина січневого списку справ буде присвячена роботі за межами ділянки, це жодним чином не применшує їхньої важливості.

Коли ще у вас буде достатньо часу для того, щоб ретельно та вдумливо проаналізувати результати минулого сезону? Також треба окреслити цілі та завдання майбутнього сезону. І не забути виконати поточні роботи з догляду за інвентарем, теплицями, грядками тощо.

Огляньте теплиці

Якщо на вашій ділянці встановлені теплиці, обов’язково огляньте їх. Щоб уникнути провалювання даху та деформації несучих конструкцій, періодично струшуйте сніг, що накопичується на них. Проте робіть це обережно, намагаючись не пошкодити стіни та дах споруди.

Для очищення теплиць використовуйте віники або щітки на довгій ручці. У жодному разі не вдавайтеся до допомоги скребків, граблів та іншого твердого або гострого інструменту. Особливо дбайливо слід ставитися до теплиць, виконаних з полікарбонату.

Січень на городі: 10 найважливіших справ

Приділіть увагу овочам, що вирощуються в теплиці

Складіть графік догляду за культурами, що вирощуються в опалювальній теплиці. Можливо, саме зараз настав час їх підживити. Не забувайте про розпушування та полив.

Виростіть город на підвіконні

Якщо ви хочете балувати себе та своїх близьких свіжою зеленню не тільки в теплу пору року, але й взимку, спробуйте виростити город на підвіконні. Благо сорти, придатні для вирощування в домашніх умовах, є у петрушки, кропу, селери, салату, базиліку, руколи, розмарину та деяких інших культур.

Січень на городі: 10 найважливіших справ

Виберіть сорти овочів

До середини зими стає остаточно зрозуміло, наскільки виправданим виявився вибір сортів овочів для довгострокового зберігання. Тому саме зараз ви можете почати підбирати сорти та гібриди для посіву в наступному році.

Продумайте, для чого конкретно ви вирощуєте овочі: для вживання в їжу свіжими, для заготовок або для тривалого зберігання. Виходячи зі своїх цілей, складіть список сортів для всіх овочів, які ви збираєтеся культивувати на своєму городі.

Січень на городі: 10 найважливіших справ

Продумайте сівозміну

Чергування городніх культур допомагає вирішити низку завдань. Земля менше засмічується бур’янами, в ній не встигають накопичуватися хвороботворні мікроорганізми та шкідники.

Крім того, правильна сівозміна допомагає підтримувати оптимальний склад ґрунту, а сама земля не тільки не виснажується, але й поповнюється необхідними елементами живлення.

У січні, поки ще є час для довгих роздумів, ви можете без поспіху опрацювати всі можливі варіанти розташування культур на ділянці та скласти карту городу в щоденнику дачника.

Перевірте стан урожаю та консервації

Найчастіше на довгострокове зберігання закладають картоплю, моркву, буряк, гарбуз та капусту. Якщо ви хочете зберегти свій урожай в цілості, не забувайте регулярно його перевіряти.

Пам’ятайте, що навіть якщо ви вибрали «правильний» матеріал та дотрималися всіх правил закладання овочів для зберігання, це не дає стовідсоткової гарантії того, що плоди врожаю не стануть жертвою грибка, що зачаївся.

Відсортуйте насіння

Поки ще не почалася весняна купівельна лихоманка, уважно огляньте свою колекцію насіння. Перевірте терміни їхньої придатності та проведіть тест на схожість. За необхідності докупіть насіння відсутніх сортів.

Вивчіть пропозиції садових центрів та спеціалізованих магазинів

У січні, коли сезон новорічних прикрас вже залишився позаду, а більшість власників садових ділянок ще не почало активної підготовки до сезону, багато садових центрів та спеціалізованих магазинів намагаються заманити покупців знижками.

Уважно вивчіть свій дачний арсенал «спецзасобів» та за необхідності поповніть його відсутніми біопрепаратами, інсектицидами та добривами.

Подбайте про дачну техніку

Будь-яке, навіть найнадійніше, обладнання потребує періодичного профілактичного огляду. Поки ваша техніка стоїть без діла, зверніться до фахівця, який уважно перевірить агрегати на наявність дрібних несправностей та за необхідності замінить зношені запчастини.

Електро- та бензопили, мотокультиватори, мотоблоки, тримери та газонокосарки потребують регулярного догляду. Своєчасна профілактика допоможе продовжити термін служби вашого обладнання.

Заощадивши на цьому заході зараз, ви ризикуєте витратити набагато більше на ремонт обладнання в майбутньому.

Почніть запасатися органічними добривами

Деякі харчові відходи можуть стати в пригоді вам і вашому городу. Якщо є така можливість, спробуйте облаштувати місце для збору чайної заварки, використаної кавової гущі, бананової та апельсинової шкірки, картопляних очисток, яєчної шкаралупи та цибулевого лушпиння.

Січень на городі: 10 найважливіших справ

Січень на городі: 10 найважливіших справ

Джерело: news.vn.ua