вологість:
тиск:
вітер:
Від дитячого захоплення до власної студії: історія барської художниці
Надія Іванисько – талановита художниця з Бару, для якої малювання – не просто хобі, а справжня пристрасть, що пронизує все її життя. Її творчий доробок налічує сотні картин, точну кількість яких вона навіть не береться рахувати. Частина робіт вже знайшла своїх власників, частина зберігається вдома, чекаючи нагоди порадувати поціновувачів мистецтва. Свій час Надія ділить між власною творчістю та навчанням живопису дітей та дорослих у своїй художній студії.
Дитинство та перші кроки в мистецтві
Малювання супроводжує Надію з самого дитинства. Ще дитиною вона відвідувала заняття з малювання та гри на фортепіано в музичній школі. Однак, зрозумівши, що музика – це не її покликання, Надія зосередилася на малюванні, продовжуючи навчання самостійно.
Живучи неподалік парку, з вікна якого відкривався вид на річку Рів, дівчинка часто зображувала рідні пейзажі, міські краєвиди та багато іншого. Батьки підтримували захоплення доньки, забезпечуючи її необхідними матеріалами. Надія самостійно опановувала різні техніки малюнка, надихаючись репродукціями класиків з домашніх енциклопедій. Крім малювання, вона також захоплювалася вишивкою, в’язанням та створенням різноманітних виробів та аплікацій.
Освіта та професійний розвиток
Після закінчення школи Надія вступила до Барського гуманітарно-педагогічного коледжу на спеціальність “Педагогіка. Образотворче мистецтво”, який закінчила з відзнакою. Потім продовжила навчання в Кам’янець-Подільському національному університеті за тією ж спеціальністю.
Після університету Надія переїхала на Київщину, де працювала в художніх студіях у Києві та Бучі. Цей досвід став вирішальним у її рішенні відкрити власну студію в рідному Барі: “Тоді я для себе відкрила цей цікавий вид діяльності. В Києві я взяла всі ази роботи в художніх студіях і вирішила відкрити свою, тож повернулася в рідне місто Бар”.
Надія Іванисько Автор: Тарас Щерба
Художня студія в Барі
Студія Надії працює з 2011 року, і за цей час тут навчалося багато дітей. Її студія відрізняється від звичайної школи мистецтв: “Вона не ставить рамок: ми малюємо те, що хочемо. В нас немає обов’язкових завдань, діти працюють без кордонів, без нудних зобов’язань, те, що хочуть самі. Ми спілкуємося всі на “ти”.
У студії викладають різні техніки: акварель, олія, акрил, а також знайомлять з різними напрямками в мистецтві: реалізм, кубізм, абстракціонізм. Діти також вчаться розписувати тканини, чохли на телефони та інші предмети, експериментують з різними матеріалами. “В нас нестандартне навчання. Коли дитина приходить, вона насамперед має мати бажання щось створювати. Якщо цього бажання немає, то треба його дочекатися. Саме дитина обирає чим вона має займатися саме сьогодні. Бажання дитини – головне, а не те, що нав’язує якась програма. Діти експериментують, фантазують”.
Для тих, хто хоче отримати системні знання та навички, в студії є навчальна програма з 12 завдань, яка охоплює основи образотворчого мистецтва – від будови до кольорознавства – та після успішного завершення якої видається сертифікат.
Враховуючи зайнятість дітей у різних гуртках, графік занять у студії підбирається індивідуально: хтось відвідує заняття кілька разів на тиждень, а хтось – лише раз на вихідних.
Творчість Надії
Хоча у навчанні Надія більше уваги приділяє реалізму, у власній творчості довгий час віддавала перевагу абстракції: “Я не розумію цінності реалістичних картин як таких. Адже це ж можна взяти фото і повісити собі на стіну, навіщо малювати картину. Лише близько року як я почала у своїх картинах використовувати цю техніку”.
З початку повномасштабного вторгнення Надія створила серію картин у точковому стилі, який допоміг їй впоратися з емоційним станом у 2022- початку 2024 роках. Зараз вона відійшла від цього стилю, але не виключає можливості повернення до нього в майбутньому.
Війна також вплинула на творчість учнів Надії: “Діти почали малювати українську символіку, українців та Україну. Якщо раніше серце в них було червоне, то зараз жовто-блакитне… В студію прийшли дорослі, які також почали навчатися малювати. Вони розповідають, що так вони ніби перемикаються з важкої сучасності, розкриваючи свій емоційний стан у творчості”.
Натхнення художниця черпає з різних джерел: картин інших художників, фотографій, навколишнього світу.
2024 рік був для Надії насиченим: вона взяла участь у Всеукраїнській арт-резиденції та виставках у рамках цього проєкту.
Творчість як сенс життя
Попри різноманітну діяльність, головним у житті Надії залишається художня творчість. Вона не вважає це професією у звичному розумінні, а скоріше хобі, яке заполонило все її життя. На створення однієї картини, залежно від розміру та складності, може піти від кількох годин до кількох місяців. Учениці Надії також працюють над своїми роботами з великою віддачею: “Даша Сав’юк промальовує кожну деталь, тож її робота триває довго, але дуже натхненно та відповідально. Вона максимально намагається наблизити свою роботу до того фото чи репродукції, яку вона використовує”.
Єдиним мінусом у своїй роботі художниця вважає сидячий спосіб життя, тому обов’язково робить перерви та виконує фізичні вправи.
Побажання
Надія бажає всім барчанам та читачам сайту БарNews.City жити і творити: “Бо хто не творить, той споглядає. Треба знайти якусь справу для душі, щоб вона відволікала від буденності і хоч час від часу перемикатися на творчість. Це не обов’язково має бути малювання. Це може бути музика, спів чи щось інше, що вас надихає і заспокоює”.
Джерело: barnews.city
Новини рубріки
З полону повернули 25 українців
15 січня 2025 р. 18:10
На Вінниччині провели спостереження за якістю води у річці Сіб
15 січня 2025 р. 18:10