вологість:
тиск:
вітер:
У Вінниці на сесії облради виділили кошти для Сил оборони та присвоїли заступникам голови нові ранги
Сьогодні, 31 грудня, відбулась чергова 63 сесія Вінницької обласної ради. На ній депутати розглянули 26 питань порядку денного. З ним депутати впорались менше, ніж за годину. Сесія розпочалась о 10 ранку, а о 10.58 у сесійній залі вже було порожньо.
На початку роботи у сесійній залі вручили державні та обласні нагороди. Їх отримали п’ятеро депутатів обласної ради, грамоти Верховної Ради України також отримали член Вінницької міськрайонної організації «Асоціація жертв Чорнобиля», учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Степан Гарбуз , депутатка Тростянецької селищної ради Таїса Мазур та директорка Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.
Відзнаку «За заслуги перед Вінниччиною» вручили військовослужбовцям Могилів-Подільського прикордонного загону: підполковнику Дмитру Грабовичу та старшому сержанту Миколі Кушніру . Начальник Могилів-Подільського прикордонного загону полковнику Андрій Дейнека отримав цінний подарунок.
Навзаєм він вручив голові облради Вячеславу Соколовому відзнаку загону.
Першими депутати розглянули питання про безоплатну передачу військовим частинам матеріально-технічних засобів. Ухвалили також Обласну цільову програму підготовки громадян до національного спротиву на 2025-2029 роки.
Збройним Силам України передали різних засобів на загальну суму понад 5,6 млн грн. Обладнання придбали в рамках оборонно-правоохоронної програми на 2021-2025 роки, воно перебувало в управлінні Вінницького обласного центру цивільного захисту та матеріальних резервів.
Також ухвалили рішення про надання допомоги Вороновицькій селищній раді. Йдеться про передачу будівельних матеріалів для ліквідації наслідків ракетного обстрілу.
Серед знакових рішень – створення заказником місцевого значення «Гора Лисківка» поряд з Національним парком «Буща», на цьому місці дотувалися видобувати вапняк. Тепер місцина матиме захисні гарантії, як заповідна територія.
Серед іншого – на сесії ухвалили обласну програму підготовки громадян до національного спротиву на 2025-2029 роки.
Також на сесії внесли низку змін до статутів декількох комунальних підприємств, вирішили низку процедурних та господарчих питань.
Сесія в цілому пройшла швидко і без скандалів, лиш тільки депутатка від фракції «Європейська солідарність» Вікторія Родінкова зауважила, що 10,5 мільйонів, які виділяються на обласний Центр Спротиву, а саме на придбання, виготовлення відзнак, відповідної атрибутики та символіки, спеціальні бланки, поліграфічну продукцію, рекламу тощо забагато.
На це директор департаменту оборонної роботи та забезпечення правопорядку Костянтин Меньшіков відповів, що ці коти підуть на роз’яснювальну роботу.
На що депутатка Родінкова зазначила:
І запитала, наскільки ця діяльність буде забезпечуватись безпеково?
Доповідач її запевнив, що всі заходи безпеки прописані і їх будуть дотримуватися.
На це Вячеслав Соколовий запропонував їй письмово звернутися до апарату облради за уточненнями.
Це був єдиний гострий момент на сесії.
Чому не оприлюднили проєкт цього рішення, – не відомо…
На завершення робочого часу, депутат Андрій Гижко (фракція ЄС), зачитав звернення до державних органів влади щодо неприпустимості кримінального переслідування бойових генералів. Це звернення депутати взяли до уваги.
Джерело: news.vn.ua
Новини рубріки
На Вінниччині сапери підірвали два снаряди
31 січня 2025 р. 20:15
У Вінниці знову прорвало трубу на магістральному водогоні
31 січня 2025 р. 20:15
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї оприлюднили заходи на лютий
31 січня 2025 р. 20:15