У Жмеринці обговорили можливості створення академічного ліцею згідно вимог МОН

09 квітня 2025 р. 21:02

09 квітня 2025 р. 21:02


Про обов'язкове запровадження профільної освіти в Україні з 2027 року, критерії для створення академічного ліцею, моделі фінансування ліцеїв та як громадам району об’єднати сили заради якісного навчання – освітяни Жмеринської громади обговорили всі вимоги і виклики під час зустрічі з експертною групою швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

Представники влади, управління освіти, Центру професійного розвитку педагогічних працівників, керівники та заступники ліцеїв Жмеринської громади у стінах ліцею №4 зустрілися з експертами DECIDE для консультаційної підтримки в питаннях реформи профільної середньої освіти.

Автор: Жмеринка.city

Заступник міського голови Ольга Боровська подякувала експертній групі за можливість з перших вуст почути відповіді на питання, які турбують не лише освітян, а й міську раду, від управлінських рішень якої залежить впровадження майбутньої реформи, й висловила сподівання стосовно конструктивного діалогу.

Начальник управління освіти Аліна Твердохліб зазначила, що реформа профільної освіти необхідна, в першу чергу, щоб покращити якість освіти, зменшивши навантаження на учнів та надавши їм право здобувати освіту в старшій школі за певним профілем, а також зменшити освітню нерівність і забезпечити рівний доступ до якісної освіти учнів з невеликих міст, селищ та сільської місцевості.

Асистент кафедри публічного управління та менеджменту ВДПУ імені М.Коцюбинського, експертка з питань місцевого самоврядування Тетяна Цюпра розповіла про передумови освітньої реформи, серед яких: понад 15 предметів старшої школи, які потрібно опанувати на глибокому рівні, відсутність широкого вибору профілів та предметів, 11 річний термін навчання, який не відповідає практиці країн ЄС тощо.

Експертка з питань місцевого самоврядування, публічних послуг, громадського суспільства та впровадження реформ в Україні Марина Замфір наголосила, що реформа, перш за все, націлена на підвищення якості освіти.

«В академічних ліцеях учнівство зможе обрати профіль (профілі) навчання в межах кластерів:

  • STEM,
  • мовно-літературний,
  • соціально-гуманітарний, щоб вивчати предмети й курси поглиблено.

Учні зможуть обирати предмети та інтегровані курси, що відповідають їхнім цілям. З кожним роком кількість годин на вибіркові предмети зростатиме, даючи змогу створювати індивідуальний освітній шлях», - розповіла Марина Замфір.

Що ж таке академічний ліцей?

Про технічне оснащення академічного ліцею, перепідготовку педагогічних кадрів та необхідність інформування батьків та учнів щодо змін у галузі освіти - надалі експерти обговорили у формі діалогу із керівниками закладів освіти.

Реклама

У Жмеринці обговорили можливості створення академічного ліцею згідно вимог МОН

Джерело: zhmerynka.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua