У Вінниці молодь розробила інклюзивні туристичні маршрути

16 квітня 2025 р. 06:04

16 квітня 2025 р. 06:04


У Вінниці 10 квітня відбувся «Inclusive Tourism Workshop», присвячений інклюзивним туристичним маршрутам і доступності послуг для представників маломобільних груп. Унікальністю заходу стало те, що учасники розробили п’ять авторських інклюзивних туристичних маршрутів Вінницею.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Участь у події взяли старшокласники, студенти, представники маломобільних груп населення та активні учасники туристичної спільноти Міста ідей – загалом більше півсотні учасників.
Воркшоп організував молодіжний проєкт з безбар’єрності «Open City» (випускники другої хвилі Урбанруху «У міста є Я») за підтримки департаментів маркетингу міста та туризму, а також відновлення та розвитку Вінницької міської ради. Він був безкоштовним і відбувся у молодіжному центрі «Квадрат», простір якого обладнаний усім необхідним для людей з інвалідністю.

«Ми проводимо заходи з неформальної освіти, щоб молодь більше дізнавалася про інклюзивне та безбар’єрне середовище і хотіла створювати таке середовище у Вінниці. З лютого цього року ми організували п’ять невеличких тренінгів. Сьогодні – шоста і наймасштабніша подія. Її присвятили туризму, оскільки Вінниця попри виклики війни дуже активно розвивається у цьому напрямі», – розповіла співзасновниця проекту «Open City» Марія Іваннікова .

Подія тривала шість годин і стартувала з мінілекції про поняття інклюзії та великої панельної дискусії з експерт(к)ами про те, як зробити туризм справді доступним для всіх.

Участь в обговорення взяли голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна , голова Вінницької територіальної первинної організації «Українське товариство сліпих» Віктор Зелінський , директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені і начальниця відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Євгенія Штельмах . Серед іншого вони багато акцентували на важливості адаптації подорожей та дозвілля до потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, адже це позитивно впливає на їхній фізичний та психоемоційний стан, дозволяє інтегрувати їх у суспільне життя.

«Процес подолання бар’єрів у нашій громаді залежить від кожного з нас. Тому що це не виключно про фізичну безбар’єрність (тактильна плитка чи пандуси), це про толерантність, про гідне ставлення до маломобільних груп населення, до людей з інвалідністю, до кожного з членів громади. Міська рада напрацьовує різноманітні варіанти, як покращити рівень доступності по шести ключових напрямах: фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність. Тож дякую усім, хто долучається. Це дійсно дуже важливо», – підкреслила директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська під час відкриття заходу.

Також учасники воркшопу поспілкувалися з гідесою і амбасадоркою Вінниці Тетяною Рибак , яка має великий досвід проведення інклюзивних екскурсій. Вона охоче розповіла про особливості, які потрібно враховувати, створюючи доступний екскурсійний маршрут.

У другій половині дня стартувала практична частина. Учасників поділили на п’ять груп, у яких вони мали можливість розробити власні інклюзивні туристичні маршрути у різних районах Вінниці. Ці маршрути мали бути адаптовані для людей з порушеннями зору чи слуху, осіб, які пересуваються на кріслах колісних або мають ампутації кінцівок, а також для мам з дитячими візочками. Протягом двох годин команди під кураторством гідів та гідес Вінниці працювали над ідеями і в результаті представили досить цікаві концепції з нестандартними рішеннями. Серед них, наприклад, була екскурсія у Вежу Артинова для людей з порушеннями слуху з можливістю відчути вібрації від звуку годинникових мелодій, дегустація ароматів квітів або чаю (як приклади сенсорних екскурсій) тощо.

Директор департаменту маркетингу міста та туризму міської ради Олександр Вешелені запевнив, що найкращі напрацювання учасників «Inclusive Tourism Workshop» уже незабаром будуть втіленні у реальність.

«Я дуже вдячний учасникам за роботу, бо вона, по-перше, абсолютно різноманітна, а деякі продукти ще й універсальні (їх можна поєднати для кількох цільових груп). Видно потенціал в цих маршрутах, тому наш відділ розвитку туризму максимально оперативно обговорить всі озвучені ідеї, і в найближчі місяці ми спробуємо тестово застосувати найкращі напрацювання. Окрема подяка також команді “Open City”, який ще раз підтверджує принцип “візьми і зроби”. Сміливо, впевнено і якісно – так, як це потрібно в темі безбар’єрності», – зазначив Олександр Вешелені .

У Вінниці молодь розробила інклюзивні туристичні маршрути

Джерело: misto.vn.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua