вологість:
тиск:
вітер:
У Жмеринці ветерани війни і демобілізовані бійці виготовляють дрони: відео
У Жмеринці ветерани війни та демобілізовані, які повертаються з фронту, спільно з Центром надання соціальних послуг започаткували виготовлення дронів на передову. Ідея виникла у Світлани Кунцевич, яка з березня цього року працює у нашій громаді фахівцем із супроводу ветеранів війни та родин військовослужбовців.
Допоміг втілити ідею у життя ветеран війни В’ячеслав Стражець, який на фронті втратив руку, але не втратив віри і вже третій рік збирає дрони, що рятують життя наших захисників.
«Ми багато спілкуємось з бійцями, які повертаються з фронту, розповідаємо їм про можливості реабілітації, занять спортом, плаванням, можливістю оздоровлення в санаторіях, одержання допомог і пільг, але разом з тим ми бачимо потребу у спілкуванні та психологічній підтримці. Саме тому вирішили започаткувати майстер-класи з виготовлення дронів спільно з нашим захисником В’ячеславом Стражцем.
Звісно, така робота у спільному колі не лише допомагає відволіктись, а й рятуватиме життя наших військових», – акцентує Світлана Кунцевич, яка свого часу пройшла бойовий шлях в лавах 14 бригади ОМБр імені Князя Романа Великого.
Кожного місяця комунальні підприємства збирають кошти і передають волонтерам і родичам військових на різні потреби, а цього разу вирішили об’єднати зусилля і придбати все необхідне для комплектації дронів.
Сьогодні троє військових, рідні загиблих Героїв Наталя Ліпей, Микола Лютий та Дарія Кузнєцова виготовили 2 дрони за 3 години. Усі вони робили це вперше у житті, але відірвати їх від справи було неможливо.
«Я настільки захопився, що забув навіть вийти покурити за весь цей час, хоча палю кожні 5 хвилин, – розповідає один із військових, який нині на реабілітації, і скоро планує повертатись на фронт, – Саме такі бойові пташки дуже потрібні там, адже на відміну від дорогущих снарядів, вони дають змогу навіть на великій відстані влучати точно в ціль і виганяти російську нечисть з нашої землі».
Директор Центру надання соціальних послуг Олександр Мацера розповів, що їхній заклад надає послуги для 1467-ит осіб Жмеринської громади , серед яких люди похилого віку, особи з інвалідністю, одинокі пенсіонери та інші вразливі категорії населення. Але війна внесла свої корективи і в роботу закладу, тому з березня у Центра надання соціальних послуг розпочав роботу фахівець із супроводу ветеранів війни і родин військовослужбовців.
«Світлана сама пройшла бойовий шлях, очолює у Жмеринці Спілку бойового братерства, її знають родини полеглих Героїв, волонтери, вона співпрацює з військовими, і тому ми радіємо, що вона може офіційно працювати і надавати допомогу тим, завдяки кому ми маємо мирне небо над головою. До речі, саме Світлана ініціювала долучати ветеранів війни до виготовлення дронів. Хлопці відчуватимуть, що вони роблять важливу справу, і зможуть відволіктись психологічно», – розповідає Олександр Анатолійович.
Раніше в’язала і вишивала хрестиком, а сьогодні вона вміє комплектувати дрони! Про матусю Героя Наталю Ліпей знають всі в нашій громаді, а хлопці тепер з посмішкою кажуть: «Раніше в’язала і вишивала, а тепер швидше за нас складає дрони! Незламна Жінка-берегиня!».
Микола Лютий самостійно придбав 7 дронів і передав на різні напрямки, а сьогодні разом із Наталею Борисівною під керівництвом В’ячеслава Стражця самостійно змайстрував свій перший дрон.
Світлана Кунцевич розповіла, що ці бойові пташки передадуть на Донеччину для 70 окремої бригади.
Більше розповімо у нашому відеосюжеті і на сторінках «Жмеринська газета»

Новини рубріки

Стало відомо про загибель шістнадцятьох захисників з Вінниччини
24 квітня 2025 р. 19:25

У Шаргородській громаді вперше створено прийомну сім’ю
24 квітня 2025 р. 19:10

У вінницькій “Пироговці” виконали чергову трансплантацію серця
24 квітня 2025 р. 18:59