вологість:
тиск:
вітер:
«Соус просто бухтів»: у Калинівці сталося масове харчове отруєння і спалах сальмонельозу
Як кажуть продавці шаурми: найсмачніша шаурма – це та, в якій є частина гарячої душі. М’ясо має бути свіже, так само як і все, що до нього кладуть. Але якщо вона зроблена без любові до своєї справи – це просто їжа. Схоже, до шаурми, яку виготовляли у Калинівці, додавали зовсім інше , через що сталося масове харчове отруєння.
Як повідомили у Вінницькому обласному центрі контролю і профілактики хвороб, станом на 2 липня зареєстровано 29 екстрених повідомлень про випадки гострих кишкових інфекцій. Захворіли десятеро дітей віком до 17 років і дев’ятнадцять дорослих. У чотирьох хворих уже виділили бактерії роду Salmonella.
Ймовірно, що кількість людей, які отруїлися, може бути більшою, бо до офіційної статистики увійшли лише ті, хто звернувся за допомогою у медичні заклади.
Як повідомила медичний директор Калинівської ЦРЛ Світлана Дідур , у середу 2 липня на лікуванні у інфекційному відділенні перебувало двадцять п’ять осіб, шістнадцять дорослих і дев’ятеро дітей. У пацієнтів – перебіг хвороби середнього ступеня важкості, хворих із важким перебігом немає. Важкість обумовлена інтоксикацією та зневодненням організму внаслідок проносу та блювоти. Усі хворі, яких госпіталізували до інфекційного відділення Калинівської ЦРЛ з кишковою інфекцією, купували шаурму в одному закладі вуличної їжі.
Світлана ДІдур
Автор:
Калинівка Сіty
За інформацією генерального директора Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб, головного державного санітарного лікаря області Ігоря Матковського, ймовірна причина зараження – вживання шаурми у місцевому закладі громадського харчування.
Люди, які потрапили до лікарні, купували шаурму в закладі «Донер Кебаб».
Цей інцидент набув неабиякого розголосу, навіть поліція взялася за його розслідування . Поліцейські встановлюють обставини та причини отруєння людей. За цим фактом відкрито провадження за ч. 1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.
-Перші сигнали, тоді ще неофіційні, про отруєння стали надходити 29 червня. У неділю, 29 червня, перший хворий потрапив до інфекційного відділення Калинівської районної лікарні, - розповідає санітарний фельдшер відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби Анастасія Присяжнюк. - У понеділок, 30 червня, надійшло офіційне повідомлення від Калинівського відділення Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб про те, що до лікарні госпіталізовали уже четверо хворих.
Анастасія Присяжнюк
-Хворі поступали у лікарню впродовж трьох днів, 29-30 червня і 1 липня, - зазначає Світлана ДІдур. – Усі їм надали медичну допомогу згідно із протоколами лікування даного захворювання.
Хворі потрапляли до лікарні із симптомами харчового отруєння - нудотою, блювотою, слабкістю, температурою тіла близько 40 градусів, яка довго трималася і її неможливо було збити. Медики взяли у хворих біологічні матеріали для лабораторних досліджень і точного встановлення діагнозу.
Тридцятого червня фахівці головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області спільно із фахівцями Калинівського відділення Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб побували у закладі, де люди купували шаурму, що спричинила отруєння.
-Лікар ка -епідеміолог Центру контролю та профілактики хвороб взяла змиви з обладнання, змиви з рук працівника, зі спецодягу, відібрала на мікробіологію зразки соусів, м’яса і лаваша,- каже Анастасія Присяжнюк.
-Варто додати, що ні на жоден продукт - м’ясо курятини, лаваші, соуси – не було жодних супровідних документів, - додає санітарний фельдшер відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Міла Скорощук. – Соуси зберігалися із порушеннями, у металевих лотках на відкритій вітрині, без холодильного обладнання, поруч стояв гриль для шаурми, від якого температура повітря у закладі було підвищеною. Не дивно, що у таких умовах у соусі уже почалися процеси бродіння, він, як кажуть, бухтів.
Також у закладі не було не те що централізованого водопостачання, а навіть проточної холодної та гарячої води. У закладі не було умов для миття рук, інвентаря, обладнання. Працівник закладу користувався водою із чайника. Каналізації немає, стічну воду з відра вилива ли на вулицю.
Зусиллями низки служб ситуацію вдалося стабілізувати і запобігти ще більшому спалаху інфекції. Роботу закладу, продукція якого спричинила масове отруєння людей, призупинили. У понеділок, 7 липня, фахівці Держпродспоживслужби разом із представниками органів місцевого самоврядування мають розпочати обстеження усіх закладів громадського харчування, які у Калинівці реалізовують «швидку» їжу.

Новини рубріки

Вінницька транспортна компанія запрошує водіїв тролейбусів до своєї великої родини
03 липня 2025 р. 13:56

У Вінниці прихисток знайшли 8 жінок і 14 дітей з Маріуполя
03 липня 2025 р. 13:29

У Вінниці поліція розслідує факт побиття неповнолітнього
03 липня 2025 р. 13:29