У Вінниці презентували книги Ігоря Шурова — літературний антидепресант від відомого вінничанина

04 липня 2025 р. 01:37

04 липня 2025 р. 01:37


У Вінницькій центральній міській бібліотеці імені Івана Бевза відбулася презентація книг Ігоря Шурова — «Слоуни» та «Віршун мандрівець на ослінчику». Відомий вінничанин передав примірники цих творів до міських бібліотек, щоб кожен читач міг відчути живильну силу справжнього літературного слова.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

На презентацію завітали: Олексій Циганков, перший заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради; Олександр Абрамчук, друг родини Шурових, меценат, засновник кафе-музею «Пан Заваркін та син»; Тамара Трубнікова, директорка видавництва «Глобус-Прес»; Олена Заквацька, директорка Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, читачі та бібліотекарі нашої громади. А модераторкою заходу стала Людмила Левицька.

Наразі Ігор Шуров перебуває на лікуванні в місті-партнері Вінниці Мюнстері (Німеччина), проте продовжує бути в творчому контакті з Батьківщиною. Тож до учасників події надіслав відеозвернення.

Олексій Циганков , перший заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради, наголосив на важливості культурної дипломатії як інструменту міжнародної присутності України: «Це – дієвий елемент культурної дипломатії, коли людина, яка має безпосередній зв’язок із рідним містом, за тисячі кілометрів продовжує популяризувати Вінницю, Україну, українську літературу. Це теж зброя. І ті, хто нині за кордоном, але несе в собі ідентичність українця, – є носіями могутньої культурної сили».

Важливу роль у реалізації цієї ініціативи відіграв Олександр Абрамчук, друг письменника. Саме він спільно з департаментом культури допоміг передати книги до бібліотек міста.

«Про Ігоря Шурова можу розповідати дуже довго – нас пов’язує дружба у понад 40 років. Ми разом пройшли різні періоди життя: сходились, розходились, але завжди залишались близькими. Я стояв біля витоків їхньої з дружиною історії кохання, ми дружили родинами. Його творчість – справжній антидепресант. Щоранку я дивлюся на його картини у нас вдома, читаю його книжки – і вірю, що саме завдяки цьому почуваюся добре», – говорить Олександр Абрамчук .

Модераторка Людмила Левицька охарактеризувала книги Ігоря Шурова як філософські, метафоричні, сповнені поетичної уяви, тонкого гумору та естетики думки. Вона зазначила: «“Слоуни” – це книжка про будні, свята й пригоди фантазійних істот. І попри подібність у звучанні, слоуни – не слони. Їхня назва походить від слова “повільний”. У моменти споглядання вони здатні буквально застигати наче скульптури. Книга – не просто літературний твір, а ще й візуальне мистецтво: понад 60 пастельних ілюстрацій, створених самим автором. Вона більше схожа на художній альбом – справжній естетичний простір».

Перше видання книги вийшло у 2017 році, а вже у 2019 її сценарій переміг у національному конкурсі на створення мультфільму за підтримки Держкіно. У лютому 2021 року завершено виробництво мультфільму, який успішно презентували на низці міжнародних фестивалів.

Інша книга – «Віршун мандрівець на ослінчику» – продовжує традицію іронічно-сатиричної української літератури, закладену ще Григорієм Сковородою та Іваном Котляревським, і продовжену Остапом Вишнею та Богданом Жолдаком.

«Оповідки Шурова філософські й дотепні, розважають і водночас змушують задуматися. Ця книга – для тих, кому знайомі будні в тональності сірої акварелі. Вона лікує словом, обіймає сюжетом і повертає віру в барви», – зазначила модераторка заходу.

На завершення події Олена Заквацька подякувала всім, хто долучився до ініціативи, і підкреслила значення авторських подарунків: «Найбільша цінність для бібліотеки – увага й книги, подаровані від серця. Ігор Шуров сьогодні з нами. У кожному читачеві, який відкриє його книжку, оживатиме його думка, колір, голос. Як сказав сам Ігор: “Намагайтеся займатися тим, що любите – і робіть це з любов’ю”. Ця любов живе на сторінках його книг».

Довідково

Творчий шлях Ігоря Шурова, бере початок у Вінниці – його рідному місті. Саме тут він здобув освіту, завершивши навчання у Вінницькому державному педагогічному інституті (тепер університет), зробив перші кінематографічні кроки. Його педагогічний хист розкрився і в шкільних стінах, де він викладав, і навіть у медичному університеті, що засвідчує його багатогранність та глибину. Проте чимало сил та невичерпної енергії Ігор Шуров присвятив журналістській роботі. Він не просто був у цій професії, він її творив, ставши засновником і головним редактором кількох вінницьких газет і телекомпаній. Серед них – легендарна, знакова для нашого міста газета «Тумба», що стала справжньою віхою в інформаційному просторі Вінниці. Його діяльність тут, у рідному місті, без сумніву, заклала міцний фундамент для всього, чого він досяг у майбутньому.

У 90-х на початку 2000-х роках Ігор Шуров працював редактором і сценаристом на телеканалі «1+1» у час його творчого розквіту. Писав сценарії для повнометражного кіно і телепроєктів, які пам’ятають мільйони: «Найрозумніший», «СВ-шоу», «Форт Буаяр», «Фабрика зірок», «Гордість нації» та багато інших.

Ігор Шуров – автор п’яти книжок, а також художник, що створив більше10 персональних виставок в Україні й Німеччині. Його живопис – поза жанрами, як і його література – поза часом.

Роботи Ігоря Шурова зберігаються в приватних колекціях України, Ізраїлю, Німеччини, Великої Британії та США.

У Вінниці презентували книги Ігоря Шурова — літературний антидепресант від відомого вінничанина

Джерело: misto.vn.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua