вологість:
тиск:
вітер:
Кабачки – суперфуд літа: 5 причин додати їх до раціону просто зараз
Кабачок – універсальний і смачний літній овоч, який продовжує стрімко завойовувати свою популярність. І не просто так, адже він приносить масу користі для організму: від здоров’я серця і зору до поліпшення травлення, пише EatingWell
Але що насправді відбувається з тілом, коли кабачок стає частиною щоденного раціону?
Може налагодити травлення
Кабачок багатий на харчові волокна, особливо в шкірці, що сприяє здоровому травленню. Клітковина збільшує об’єм випорожнень і покращує регулярність дефекації, підтримуючи здоров’я кишківника.
“Клітковина і вода в кабачку допомагають пом’якшити випорожнення і запобігають закрепам, а також живлять корисні кишкові бактерії”, – зазначає магістр наук, дієтолог Саманта Девіто .
Підтримує водний баланс
Кабачок на 95% складається з води, що робить його чудовим способом зволоження організму, особливо влітку. “Цей смачний овоч допомагає запобігти зневодненню, особливо в теплу пору року”, – пояснює зареєстрована дієтологиня і ліцензована нутриціоністка Аманда Годман .
Гідратація важлива для підтримки рівня енергії , терморегуляції та функціонування всіх систем організму.
Джерело антиоксидантів
Кабачки багаті на антиоксиданти, які захищають клітини від руйнівного впливу вільних радикалів. Ці радикали утворюються як унаслідок природних процесів в організмі, так і через зовнішні чинники – забруднення повітря, куріння або погане харчування.
“Кабачок містить антиоксиданти, такі як вітамін С і бета-каротин, які зменшують запалення і зміцнюють імунітет”, – каже доктор філософії, дієтолог Ліза Янг .
Включення продуктів з антиоксидантами в раціон може знизити ризик серцево-судинних захворювань і деяких видів раку.
Підтримує здоров’я серця
Цей скромний овоч має потужний серцево-судинний ефект завдяки високому вмісту калію і низькому рівню натрію.
Кабачок – це джерело користі для серця: він багатий на калій і клітковину, а значить допомагає регулювати тиск і захищає серцево-судинну систему.
Корисний для очей
Антиоксиданти в кабачку благотворно впливають і на зір .
“Один середній кабачок містить близько 4160 мкг лютеїну і зеаксантину – каротиноїдів, необхідних для здоров’я очей. Вони накопичуються в сітківці та зменшують пошкодження, спричинені віковою дегенерацією жовтої плями”, – пояснює зареєстрований дієтолог-нутриціолог Емі Браунштейн.
Кому протипоказані кабачки
Для більшості людей кабачки безпечні, але є деякі нюанси:
- Кабачок належить до родини гарбузових – як і огірки, гарбузи та патисони. Людям з алергією на ці овочі слід уникати кабачків.
- У кабачках містяться кукурбітацини – сполуки, які за високої концентрації надають гіркоти. Гіркий смак – привід не їсти овоч, оскільки він може спричинити розлади травлення.
- Якщо ви приймаєте діуретики або препарати, що впливають на рівень калію, порадьтеся з лікарем: через вміст калію кабачок може вплинути на дію ліків.

Новини рубріки

Смертельні ДТП у Барі та Турбові: поліція з’ясовує обставини
05 липня 2025 р. 18:12

Що краще їсти під час перекусів: дієтологи назвали 7 продуктів з високим вмістом білка
05 липня 2025 р. 18:12

Поліцейські затримали чоловіка, який наніс тяжкі тілесні ушкодження знайомому
05 липня 2025 р. 18:12