вологість:
тиск:
вітер:
На Вінниччині надаватимуть психологічну допомогу людям, залежним від лудоманії
Майже 13 тисяч людей перебувало у реєстрі лудоманів на початку березня цього року. На цю проблему звернули увагу на державному рівні й запровадили соціальну послугу соціально-психологічної реабілітації осіб з ігровою залежністю. Щоб посилити їх соціальний захист та членів їхніх сімей, затверджено і державний стандарт соціальної послуги.
На Вінниччині провели вебінар «Надання соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб з ігровою залежністю відповідно до Державного стандарту».
Про це виданню «Новини Вінниці» розповіли у Вінницькому обласному центрі соціальних служб.
Заступниця директора Вінницького обласного центру соціальних служб Ольга Слободяник зазначила:
«Державний стандарт цієї послуги – один із найновіших. Він прийнятий у жовтні минулого року. І ми, працівники закладів-надавачів соціальних послуг, маємо бути готовими до її надання, адже проблема ігрової залежності набуває широкого масштабу і впливає на якість життя людей», – зазначила представниця закладу.
Методистка обласного центру соціальних служб Марина Сорочан, розповіла, що ігрова залежність – неконтрольованa пристрасть до азартних ігор, що руйнує функціональні сфери людини і віднімає реальне життя.
Це – серйозна підступна недуга, внесена до міжнародного довідника класифікацій хвороб, а її основна характеристика – втрата контролю над грою та неможливість зупинитися.
«Проблема гравця – не в тому, що він хоче грати, а в тому, що він не може нічого з цим бажанням зробити та не може самостійно зупинити гру», – підкреслила Марина Сорочан.
Вона поінформувала про основні заходи, що становлять зміст соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб з ігровою залежністю. Вони передбачають проведення консультування, психологічну допомогу (консультування, підтримка, діагностика, корекція, психотерапія, соціальна реабілітація), надання допомоги в отриманні безоплатної правничої допомоги, представництво інтересів.
А серед основних завдань соцпослуги – зокрема, забезпечення інтересів осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених поведінковими розладами внаслідок ігрової залежності, їхньої реабілітації, психологічної та інформаційної підтримки, покращення функціонування та відновлення фізичного, психологічного стану, підвищення соціального статусу та якості життя осіб з ігровою залежністю.
Під час надання соціальної послуги використовуються обґрунтовані, науково-доказові форми і методи роботи з отримувачами соціальної послуги. В частині психологічної допомоги, до прикладу, допустимими є індивідуальна, сімейна, групова психокорекційна робота, соціально-психологічний тренінг, інформаційна група, групова робота, самостійна індивідуальна робота.
Як повідомила Марина Сорочан, для проведення постпрограмної підтримки як додаткова форма роботи можуть бути застосовані групи самодопомоги.

Новини рубріки

Літнє читання у Вінниці: бібліотеки міста запрошують дітей до участі у книжкових пригодах
11 липня 2025 р. 14:59

Військові, які вперше пішли в СЗЧ, мають час до 30 серпня, щоб повернутися до частин
11 липня 2025 р. 14:59

Жнива-2025: у Вінницькій області вже обмолочено понад 5 тисяч тонн зерна
11 липня 2025 р. 14:59