вологість:
тиск:
вітер:
На Вінниччині діагностували два випадки лептоспірозу
Лептоспіроз — важке інфекційне захворювання, діагностували у мешканців Вінницької області. Станом на10 липня 2025 року відомо про два лабораторно підтверджені випадки.
Про це повідомив виданню «Новини Вінниці» гендиректор Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Ігор Матковський.
Він зазначив, що ця інфекція не нова в області. І цього року ситуація із захворюванням дещо краща, ніж минулоріч.
Він також дав корисні поради, як уникнути цієї інфекції та про її симптоми та лікування.
Лептоспіроз — це небезпечна інфекційна хвороба, викликана бактерією роду Leptospira. Її особливість у тому, що вона пошкоджує кровоносні судини (капіляри) організму та може призвести до ураження печінки, нирок, м’язів, та супроводжується тривалою лихоманкою. Захворювання має важкий перебіг у понад 70% госпіталізованих хворих, і може вимагати реанімаційного втручання. Летальність лептоспірозу становить близько 20%.
Поширення лептоспірозу
Як відбувається зараження?
Найчастіше резервуаром збудника лептоспірозу в Україні є сірі щурі та польові миші. Також переносниками інфекції можуть бути бабаки, собаки, велика рогата худоба, свині та коні.
Від людини до людини хвороба не передається, за винятком вродженої інфекції та грудного вигодовування.
Разом із тим, є професійні групи з підвищеним ризиком зараження — люди, які працюють з тваринами або на природі, зокрема тваринники, меліоратори, працівники м’ясокомбінатів, робітники очисних споруд і каналізації, мисливці, рибалки, шахтарі.
Симптоми та перебіг хвороби
Лептоспіроз має дві клінічні форми: жовтяничну та безжовтяничну.
* Безжовтянична форма: інкубаційний період становить від двох до десяти днів. Захворювання супроводжується підвищеною температурою, слабкістю, ДВЗ-синдромом (порушення згортання крові), менінгеальними симптомами та збільшенням печінки.
Діагностика та лікування
Важливо своєчасно звертатися по медичну допомогу, оскільки через затримку в лікуванні можуть виникнути важкі ускладнення. Лікар призначить належне лікування, яке має на меті знищення збудника інфекції в організмі, очищення організму від токсинів та відновлення функцій уражених органів.
Профілактика
Вакцинація

Новини рубріки

У Стрижавці затримали нетверезу водійку під час комендантської години
14 липня 2025 р. 23:19

Прикордонники призупинили заборону на відпочинок біля Дністра у Вінницьких громадах
14 липня 2025 р. 23:19

Вінниччина зустріла героя: Олександр Шайган повернувся з полону
14 липня 2025 р. 23:19