вологість:
тиск:
вітер:
Вінниця спільно з Міжрегіональним Гумштабом передала чергову допомогу двом бойовим підрозділам
Бригади, які дислокуються у Вінниці, отримали FPV-дрони. Для кожної це вже 24 передача від нашої громади від початку повномасштабного російського вторгнення.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, для кожної це вже 24 передача від Вінницької міської ради та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу від початку повномасштабного російського вторгнення. В цілому, нагадаємо, наша громада на постійній основі підтримує 63 бойових підрозділи. І цьогоріч на основний пріоритет «Безпека та оборона» з бюджету передбачено понад 1 млрд грн.
Як зазначив під час зустрічі з військовими Сергій Моргунов, безпілотні літальні апарати є незамінними сьогодні на полі бою: допомагають виконувати тактичні завдання, захищатись від окупантів. Принагідно він подякував нашим оборонцям за мужність і героїзм та запевнив, що Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, вся вінницька команда й депутатський корпус міста та області максимально спрямовують зусилля на підтримку Сил оборони України.
«Це вже 24 передача для обох бригад. Це наші вінницькі підрозділи. Сьогодні кожний отримує FPV-дрони. У спілкуванні з військовими ми почули, що досить активно вони використовують їх на різних ділянках фронту й необхідно ще більше такої техніки, адже війна сьогодні – це переважно війна дронів», – підкреслив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Військові ж наголошують, що FPV-дрони – надзвичайно затребувані. Вони мають гарні технічні характеристики, що стають запорукою успіху на полі бою, збереження життя людей.
«Зараз є необхідність саме у таких дронах-перехоплювачах. Вони розраховані на високі польоти. З ними працюють ППО, зенітні батареї, вони достойно показують себе на полі бою. Прикладом, якщо підняти гвинтокрил у повітря потрібно 15-20 хв, то дрон із крейсерською швидкістю до 150 км/год – робить це за 1-2 хв. Перевага суттєва, і вона є вирішальною», – каже військовослужбовець Євген.
«Хочу подякувати Гуманітарному штабу, який очолює Володимир Гройсман, та Вінницькій команді за досить важливу допомогу в силах і засобах, що займають із кожним днем все більший відсоток в опрацюванні наших дій на лінії розмежування. Дрони використовуються для захисту від ворожого особового складу та техніки, на якій вони пересуваються. І найголовніше, завдяки такому обладнанню ми можемо зберегти життя наших військовослужбовців», – доповнив його колега Андрій «Раф».
Підтримка Збройних сил України – першочергове завдання, наголосив голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.
«Для команди нашого Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу – це пріоритет №1. Наразі передаємо кожному зі згаданих бойових підрозділів FPV-дрони. Це те, що потрібно щоденно, й це те, що необхідно збільшувати в рази, як кажуть військові, – зазначив він. – Проте, ми не повинні забувати й про зміцнення економічної стійкості громади. Адже лише із сильною економікою ми можемо допомагати оборонцям та оперативно реагувати на будь-які виклики».
Нагадаємо, бюджет громади на 2025 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота». До слова, Вінниця серед лідерів за обсягом підтримки Сил оборони у 2024 році .
Довідково: Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022 року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман.
Фото: Вінницька міська рада
