вологість:
тиск:
вітер:
Вінниця приймала керівників МЗС України та Словаччини Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прийняв у Вінниці свого словацького колегу Юрая Бланара.
Робочий візит присвячений двосторонній співпраці та просуванню України на шляху до членства в Євросоюзі.
Гостей супроводжували голова облради Соколовий, очільниця ОВА Заболотна та секретар міськради Яблонський.
Переговори розпочалися з церемонії вшанування пам’яті полеглих українських захисників. «Це символічний початок візиту, присвяченого практичній співпраці, добросусідству та нашому спільному європейському майбутньому», — прокоментував Сибіга.
За підсумками двосторонніх переговорів український міністр повідомив, що отримав від словацької сторони запевнення у підтримці відкриття першого переговорного кластера щодо вступу України до ЄС, а надалі — і решти п’яти кластерів.
Сибіга також нагадав, що президент Зеленський та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже зустрічалися на двосторонньому рівні — 4 травня в Єревані на полях саміту Європейської політичної спільноти. «Ми зараз з міністром продовжуємо ті домовленості, які були досягнуті. Нам дуже важливо мати добросусідські відносини із Словаччиною», — підкреслив він.
Окремо глава українського дипвідомства наголосив на важливості отримати чіткі сигнали підтримки від партнерів напередодні найближчого саміту Євросоюзу.
Джерело: 33kanal.com
Новини рубріки
Робота 24/7. «Цілодобова варта» про ситуацію у комунальній сфері Вінниці 24 червня
24 червня 2026 р. 09:11
У Вінниці відкривається «Літня екологічна школа» для дітей
24 червня 2026 р. 09:11
Бригади "Вінницяміськліфт" отримали автомобіль від литовського міста-побратима Паневежиса
24 червня 2026 р. 09:11