Вінниця приймала керівників МЗС України та Словаччини Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прийняв у Вінниці свого словацького колегу Юрая Бланара.

06 червня 2026 р. 15:16

06 червня 2026 р. 15:16


Робочий візит присвячений двосторонній співпраці та просуванню України на шляху до членства в Євросоюзі.

Гостей супроводжували голова облради Соколовий, очільниця ОВА Заболотна та секретар міськради Яблонський.

Переговори розпочалися з церемонії вшанування пам’яті полеглих українських захисників. «Це символічний початок візиту, присвяченого практичній співпраці, добросусідству та нашому спільному європейському майбутньому», — прокоментував Сибіга.

За підсумками двосторонніх переговорів український міністр повідомив, що отримав від словацької сторони запевнення у підтримці відкриття першого переговорного кластера щодо вступу України до ЄС, а надалі — і решти п’яти кластерів.

Сибіга також нагадав, що президент Зеленський та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже зустрічалися на двосторонньому рівні — 4 травня в Єревані на полях саміту Європейської політичної спільноти. «Ми зараз з міністром продовжуємо ті домовленості, які були досягнуті. Нам дуже важливо мати добросусідські відносини із Словаччиною», — підкреслив він.

Окремо глава українського дипвідомства наголосив на важливості отримати чіткі сигнали підтримки від партнерів напередодні найближчого саміту Євросоюзу.

Вінниця приймала керівників МЗС України та Словаччини




														Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прийняв у Вінниці свого словацького колегу Юрая Бланара.

Джерело: 33kanal.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua