В м. Бар родини загиблих та зниклих безвісти Захисників провели Ходу пам'яті та надії

22 червня 2026 р. 11:06

22 червня 2026 р. 11:06


У День батька в м. Бар відбулася Хода пам'яті та надії. До неї долучилися родини загиблих Захисників України, родини зниклих безвісти та полонених військових, жителі громади, представники міської влади, духовенство та всі небайдужі.

Учасники зібралися біля світлофора на перехресті вулиць Героїв Майдану та Каштанової, а потім пройшли ходою до площі Святого Миколая та пам'ятної стели «Ангели Небесного Легіону».

Родини загиблих Героїв несли фотографії своїх рідних та свічки. Родини зниклих безвісти та полонених вийшли з прапорами, нагадуючи про тих, кого продовжують чекати вдома.

День батька для більшості дітей - це день привітань, обіймів і сімейних зустрічей. Але війна забрала таку можливість у багатьох родин. Для частини дітей цей день став днем пам'яті. А для дітей зниклих безвісти захисників - ще й днем болісного очікування, адже вони досі не знають, де їхній тато і чи він живий.

На площі було чимало дітей, які цього дня йшли не до живих татів, а до пам'ятної стели та на могили своїх батьків. Протягом заходу на площі було чути дитячі схлипування та плач. Разом із дітьми плакали матері, дружини та батьки загиблих військових.

Серед присутніх був і батько Героя України Геннадія Керничного, який звернувся до присутніх зі словами підтримки. На площі лунала пісня, присвячена «Вікінгу» - саме такий позивний мав захисник. Він загинув у 27 років.

Чимало воїнів, які стали на захист України, не встигли створити сім'ї, народити дітей та продовжити свій рід. Їхні батьки також залишилися сам на сам зі своїм болем та втратою.

До присутніх звернулися Барський міський голова з словами підтримки та настоятель костелу Святої Анни отець Роман Пархомцев, який прочитав молитву та сказав, що, на жаль, ніхто не зможе втамувати біль втрати, але лише віра та надія допоможе жити далі.

На завершення заходу родини зниклих безвісти випустили в небо повітряні кульки як символ надії. Також у небо піднялися кольорові дими, а всі охочі поклали квіти до пам'ятної стели.

Хода пам'яті та надії стала нагадуванням про тих, кого вже немає поруч, і про тих, кого продовжують чекати вдома.

Реклама

В м. Бар родини загиблих та зниклих безвісти Захисників провели Ходу пам'яті та надії

Джерело: barnews.city