«Вони його бояться»: нові свідчення у справі про вбивство двох школярів у Шаргороді

22 червня 2026 р. 12:47

22 червня 2026 р. 12:47


У Вінницькому міському суді Вінницької області продовжується розгляд справи про вбивство двох учнів Шаргородського ліцею — Миколи Білика та Владислава Бевза, яких, за версією слідства, 10 вересня 2025 року вбив учитель Олексій Пономарьов.

«Вони його бояться»: нові свідчення у справі про вбивство двох школярів у Шаргороді

Під час чергового засідання суд допитав п’ятьох неповнолітніх свідків. Усі вони перебували у залі суду разом зі своїми законними представниками, оскільки не досягли повноліття.

Про перше судове засідання з допитом свідків, які перебували на місці події читайте в нашому матеріалі.

Журналісти «Новин Вінниці» занотували подробиці допитів. З етичних міркувань редакція не називає імен та прізвищ неповнолітніх.

Свідок №1 — учень Шаргородського ліцею, 16 років

Вони жартували, руками махали»

Хлопець розповів, що разом із загиблими добирався до школи шкільним автобусом.

За його словами, уранці, 10 вересня, в шкільному автобусі разом із дітьми їхав колишній учитель англійської мови Копистиринськогої гімназії Олексій Пономарьов. Він запитав в дітей, чи ніхто не ображає його молодшого брата Лева Юзвака.

«Він запитував усіх, але нікого конкретно не називав».

Свідок також повідомив, що раніше бачив, як між школярами виникали суперечки та жарти.

«Вони жартували, руками махали».

На запитання про конфлікти Лева свідок відповів, що бачив, як один з учнів міг шарпати його за плечі. При цьому хлопець зазначив, що сприймав таку поведінку як форму жартів.

«Це все було у жартівливій ігровій формі. Хлопці приколювались в автобусі і сміялись».

Також він повідомив, що особисто не бачив конфліктів Миколи Білика та Владислава Бевза з іншими учнями.

Також свідок згадав про інцидент між Олексієм Пономарьовим та Миколою Біликом, який трапився в квітні 2025-го. Тоді вчитель почав душити юнака в укритті під час повітряної тривоги.

Свідок №2 — учень Шаргородського ліцею, 16 років

«Конфліктів не було»

Хлопець навчався разом із Миколою Біликом.

Під час допиту він позитивно охарактеризував загиблого та заявив, що не знає про конфлікти, які могли виникати у Миколи Білика чи Владислава Бевза з однокласниками або вчителями.

«Конфліктів не було».

Також свідок повідомив, що йому нічого не відомо про суперечки між обвинуваченим Олексієм Пономарьовим та іншими дітьми.

Свідок №3 — учениця Шаргородського ліцею, 17 років

«Про конфлікт напередодні трагедії не чула»

Дівчина повідомила суду, що не знає про випадки знущань чи образ з боку Миколи Білика та Владислава Бевза.

На запитання про конфлікти між молодшим братом Олексія Пономарьова та хлопцями, свідок відповіла:

«Ні, не було».

За словами дівчини, їй також нічого не відомо про можливий конфлікт, який міг статися 9 вересня 2025 року, напередодні трагедії в автобусі.

Свідок №4 — учениця Шаргородського ліцею , 14 років

«Вони його бояться»: нові свідчення у справі про вбивство двох школярів у Шаргороді

Дівчина розповіла, що навчалася в одній школі з Миколою Біликом та підтримувала з ним дружні стосунки.

«Ми навчалися в одній школі та дружили».

Під час допиту вона зазначила, що їй не відомо про конфлікти за участю Миколи Білика чи Владислава Бевза з іншими учнями або вчителями.

Також свідок повідомила, що не спілкувалася з Олексієм Пономарьовим і не може охарактеризувати його поведінку.

Розповідаючи про події 10 вересня 2025 року, дівчина пояснила, що сиділа в передній частині шкільного автобуса, тому не чула, про що говорили позаду.

«Я сиділа попереду, тому нічого не чула».

Свідок №5 — учениця Шаргородського ліцею , 14 років

«Вони його бояться»: нові свідчення у справі про вбивство двох школярів у Шаргороді

Під час допиту школярка повідомила, що щодня добиралася до ліцею шкільним автобусом разом з іншими учнями.

За її словами, 9 вересня 2025 року під час поїздки додому жодних конфліктів між дітьми вона не помітила.

«Конфліктів не було, всі жартували та сміялися».

Свідок наголосила, що в автобусі між дітьми була дружня атмосфера.

«Ми завжди говорили разом, сміялися. Всі розуміли ці жарти».

Згадуючи ранок 10 вересня, дівчина розповіла, що бачила, як Олексій Пономарьов підходив до учнів, які сиділи у задній частині автобуса.

«Я не знала, навіщо він підходив, але чула, що мова йшла про Лева».

Під час допиту свідок також підтвердила, що до трагедії не спостерігала конфліктів між учнями.

«Між дітьми конфліктів не було».

Усі п’ятеро неповнолітніх свідків, яких допитав суд, не повідомили про систематичні конфлікти чи тривале цькування Лева Юзвака, тим паче зі сторони Владислава Бевза та Миколи Білика. Частина свідків описувала окремі суперечки та жарти між дітьми, однак більшість характеризували атмосферу в автобусі як звичайне спілкування між школярами.

Мати одного зі свідків: «Діти бояться свідчити»

Після судового засідання журналісти «Новин Вінниці» поспілкувалися з матір’ю одного з неповнолітніх свідків. З етичних міркувань редакція не розголошує її особу.

«Вони його бояться»: нові свідчення у справі про вбивство двох школярів у Шаргороді

За словами жінки, після пережитого її дитина перебуває у важкому психологічному стані.

«Мені треба пару тижнів, щоб він відійшов від цього. Особливо після того, як зайшов у суд і побачив його(вбивцю). Вони його бояться».

Жінка також заявила, що після трагедії молодший брат обвинуваченого Олексія Пономарьова — Лев Юзвак — нібито публікував у соцмережах погрози на адресу друзів загиблих.

«Виставив два ножі і написав, що довго сидіти не буде. Вийде і переріже всіх цих друзів».

Крім того, за словами співрозмовниці, вона нібито бачила список з іменами дітей.

«Список я бачила. Там були імена дітей і мого сина також».

Редакція «Новин Вінниці» не має можливості незалежно підтвердити ці твердження.

Також жінка розповіла про поведінку водія шкільного автобуса після трагедії. За її словами, чоловік кілька днів грубо поводився зі школярами та міг кричати на дітей. Мати одного зі свідків стверджує, що після подій водій сказав дітям фразу, зміст якої вони сприйняли як погрозу.

«Він до них пару днів ставився дуже грубо. Кричав на них. Вже двоє договорилися, і ви договоритесь».

Також жінка заявила, що її чоловік звертався до навчального закладу через поведінку водія, однак за її словами, жодної реакції не було.

Крім того, жінка повідомила, що чула про листування Олексія Пономарьова з неповнолітньою дівчиною, однак особисто не бачила відповідних скриншотів.

«Я чула, коли це зачитували, але сама не бачила».

«Редакція “Новин Вінниці” готова надати можливість висловити свою позицію всім згаданим у матеріалі особам та опублікувати їхні коментарі».

«Вони його бояться»: нові свідчення у справі про вбивство двох школярів у Шаргороді

Допит неповнолітніх свідків триває. «Новини Вінниці» й надалі стежать за перебігом судового процесу та публікуватимуть подробиці із зали суду.

Анна Болховітіна

«Вони його бояться»: нові свідчення у справі про вбивство двох школярів у Шаргороді

Джерело: news.vn.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua