Сезон кишкових інфекцій на Вінниччині: за тиждень захворіли 86 людей, епідеміологи перевірили водойми на холеру

22 червня 2026 р. 19:16

22 червня 2026 р. 19:16


З приходом стійкої літньої спеки на Вінниччині активізувалися збудники гострих кишкових інфекцій (ГКІ). За підсумками 25-го тижня 2026 року в області офіційно підтвердили 86 нових випадків захворювання. Водночас фахівці заспокоюють: ситуація з моніторингом небезпечних інфекцій, зокрема холери, залишається під повним контролем медиків.

Оприлюднено свіжі дані лабораторних досліджень питної води та зон відпочинку в регіоні, пише Місто з посиланням на Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України .

Сезон кишкових інфекцій на Вінниччині: за тиждень захворіли 86 людей, епідеміологи перевірили водойми на холеру

Підсумки моніторингу за останній тиждень

Вінницькі епідеміологи та лабораторні центри продовжують ретельно відстежувати безпеку довкілля. Протягом звітного тижня:

  • Зареєстровано 86 випадків гострих кишкових інфекцій серед мешканців області.
  • Досліджено 26 проб води , відібраних з відкритих водойм у місцях масового відпочинку та купання людей. За результатами аналізів, холерного вібріона в рекреаційних зонах не виявлено .
  • Планових обстежень людей на наявність холери за цей тиждень не проводили через відсутність прямих медичних показань.

Загальна статистика з початку епідсезону-2026

За весь період проведення посиленого літнього нагляду на Вінниччині зафіксовано такі показники:

Сезон кишкових інфекцій на Вінниччині: за тиждень захворіли 86 людей, епідеміологи перевірили водойми на холеру

Джерело: misto.vn.ua