Командир підрозділу з Вінниччини, який шантажем отримував гроші у підлеглого

25 червня 2026 р. 16:27

25 червня 2026 р. 16:27


У Вінницькій області правоохоронці затримали військового посадовця, який вимагав гроші у свого підлеглого. Зловмисник змушував військовослужбовця щомісяця віддавати йому практично весь свій заробіток під погрозою кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє ГУНП у Вінницькій області.

Шантажуючи військового, фігурант погрожував притягнути його до відповідальності за начебто самовільне залишення місця служби, якщо той відмовиться платити.

«За такий «спокій» підлеглий змушений був регулярними траншами перераховувати керівнику суми від 12 до 20 тисяч гривень щомісяця. Загалом за час дії цієї схеми зловмисник встиг отримати від бійця близько 200 тисяч гривень, що фактично дорівнювало повному грошовому забезпеченню військовослужбовця.
Затримали хабарника «на гарячому» — безпосередньо після передачі чергової суми грошей. Операцію з затримання провели поліцейські спільно зі співробітниками Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України» , – йдеться у повідомленні

Наразі посадовцю оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою). Суд уже обрав для затриманого запобіжний захід — тримання під вартою, проте залишив можливість внесення грошової застави.

Якщо вину підозрюваного буде доведено у суді, йому загрожує суворе покарання — до 10 років позбавлення волі з конфіскацією особистого майна та забороною обіймати певні посади.

Командир підрозділу з Вінниччини, який шантажем отримував гроші у підлеглого

Джерело: news.vn.ua