У Володимирі відбулося засідання штабу з підготовки громади до зими

20 вересня 2024 р. 10:13

20 вересня 2024 р. 10:13


19 вересня Володимирський міський голова Ігор Пальонка очолив чергове засідання штабу з підготовки міського комунального господарства до осінньо-зимового періоду.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

«Ми вже переживали досвід непростого опалювального періоду 2022-23 років, який показав усі наші недопрацювання, але їх постарались вирішити. Наступна зима була легшою, хоч також були певні виклики та загрози. За інформацією центральних органів влади, цьогорічний сезон буде непростий, тож мусимо врахувати досвід попередніх років, щоб організувати роботу так, аби мешканці громади не відчували ніяких незручностей. Закликаю налаштуватись на нелегкий період і зробити все, щоб пройти його злагоджено. Погода дозволяє і ще є час щось поправити», – зазначив на початку зустрічі Ігор Пальонка і надав слово представникам усіх комунальних установ міста.

Керівник КП «Полігон» Володимир Собіпан доповів, що повністю заготовили пісок, а до 1 жовтня підприємству мають поставити сіль. Є 120 тонн піщано-сольової суміші, її заготівлю продовжать до 15 жовтня. Снігоочисної техніки достатньо. 23 міські і 24 сільські вулиці громади підсипано і прогрейдеровано. Закупили 2035 тонн щебенево-піщаної суміші. Замінили 1500 метрів лінії електропередач, є в запасі світильники, система керування зовнішнім освітленням, яку можна вмикати з будь-якого гаджету, у місті працює.

Принагідно Ігор Пальонка зазначив, що, з початком навчального року, при зменшенні світлового дня, потрібно буде раніше вмикати вуличне освітлення – щоб діти не вертались зі школи додому темними вулицями.

Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук пояснив про складну ситуацію з фінансуванням дорожніх робіт, адже служба автомобільних доріг зараз не має коштів. Тож Ігор Пальонка доручив заздалегідь підготувати відповідні листи на адресу фермерських господарств та більших місцевих підприємств, щоб, за потреби, могли допомагати із розчищенням доріг від снігу.

Про готовність тепловиків говорив в.о. начальника установи Сергій Приступа . Замінили 220 метрів зношених труб, провели ремонти дахів окремих котелень, роботи зі встановлення приладів для автоматичного увімкнення резервних джерел живлення, добігає кінця реконструкція двох котелень. Населення боргує підприємству 7,5 млн грн, бюджетні установи – майже пів мільйона, з них КЕВ – 447,2 тис. грн. У самого КП «Володимиртепло» відсутня заборгованість за спожитий у минулому сезоні газ, електроенергію. Вже заготовили 10 725 кубічних метрів твердого палива, з них 9030 – дров, решта – щепа. Є бензин та дизельне паливо для генераторів.

Ведуться перемовини з «Нафтогазом» щодо постачання газу. Ліміти цьогоріч зменшені на 11 %. Є сподівання, що заходи з переведення котелень на тверде паливо дадуть можливість у ці ліміти вкластись. Встановлення генеруючої установки на території однієї з котелень міста запланували на кінець жовтня.

Головний інженер КП «УЖК» Павло Коробейніков відзвітував, що силами працівників відремонтували 35 під’їздів, провели поточний ремонт покрівлі площею 950 метрів квадратних, ремонт електромереж, замінили окремі ділянки трубопроводу на теплових та мережах водовідведення, двері у трьох під’їздах, провели додаткову ізоляцію внутрішньобудинкових мереж опалення – робили усе можливе, щоб мінімізувати втрати тепла. В УЖК є залишки піщано-сольової суміші для посипання тротуарів на прибудинкових територіях, до кінця місяця очікуються поставки солі, якої має вистачити на всю зиму. Техніки для прибирання території на підприємстві немає.

На обслуговуванні підприємства 50 ліфтів, що потребує значних капіталовкладень, без проведення капітального ремонту подальша експлуатація восьми ліфтів у місті буде неможливою.

Сергій Луцюк , директор КП «Володимирводоканал», розповів про ремонт водопровідних мереж у селах громади. У місті замінили ряд засувок, щоб можна було оперативно перемикати споживачів і перекривати проблемні ділянки водопроводу, замінили частину мереж на вулицях Чорновола, Северина Наливайка, на перехресті Генерала Шухевича та Князя Олега. Змонтували огорожі на міських свердловинах. Основну увагу нині приділяють будівництву водопроводу в районі вулиць Зимнівської, Братковського та ін. Хочуть встигнути за сприятливої погоди під’єднати якомога більше споживачів.

Водоканал забезпечили резервними джерелами живлення: є п’ять дизельних і один бензиновий генератори, заготовили п’ять тонн пального. На випадок блекауту – не цілодобово, але за графіком – воду подавати будуть. У п’ятиповерхівки – тільки до 3-4 поверхів. Дев’ятиповерхові будинки, завдяки підвищувальним станціям, матимуть воду і на верхніх поверхах. Якщо буде потреба, запрацюють і всі вуличні колонки.

Директорка КП «Троянда» Ольга Ломанська пояснила, що на підприємстві  заготовили близько 60 кубів дров на опалення теплиць, проведено перевірку димарів, профілактику котлів. Готовий до роботи трактор з щіткою і відвалами, генератор. Готується висадковий матеріал на весну. Є запаси пального.

У всіх закладах управління з гуманітарних питань провели гідровипробування системи теплопостачання, доповіла керівниця управління Оксана Бігун , перевірили генератори, якими забезпечили всі установи, пального має вистачити до закінчення бюджетного року. Завезли 140 тонн торфобрикету для опалювання ліцею та садка села Суходоли, закладів культури. У двох міських ліцеях провели ремонт даху, до 1 листопада запланували завершення ремонтних робіт у басейні. Міський голова наголосив на важливості прискорити реставраційні фасадні роботи у музеї.

Провідний інженер ТМО Ігор Шпур розповів, що в установі відбувся ремонт системи опалення окремих корпусів, загальна кількість замінених труб становить 488 метрів погонних. Гідровипробовування пройшло успішно, генератори у задовільному стані, пальним забезпечені на сім днів. Відновили роботу свердловини, підготовка якої також підходить до завершення. На 90-95 % установа до зими готова.

Ігор Пальонка нагадав про випадки ще з минулого опалювального періоду, коли люди скаржились на занадто високу температуру у палатах. Тому закликав до економії енергоресурсів, адже саме з міського бюджету оплачуються комунальні послуги медичної установи.

Про готовність до зими стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування звітувала керівниця установи Інна Мацьоха . Є два генератори, на залишку – 188 літрів палива, додатково запланували кошти на поповнення запасів, адже на території установи немає можливості зберігати великі об’єми пального. Іде заготівля овочів та фруктів, консервації. Працівники відділення соціальної допомоги вдома постійно проводять моніторинг потреб підопічних на предмет забезпечення твердим паливом тощо.

Представники абсолютно усіх комунальних установ нарікали на нестачу працівників. Обговорювали на засіданні і їх бронювання.

Наприкінці зустрічі Ігор Пальонка закликав усіх до співпраці, взаємодопомоги, аби пройти зиму злагоджено і забезпечити нормальне функціонування міста за будь-яких умов. У Володимирі відбулося засідання штабу з підготовки громади до зими

купити квартиру Луцьку

У Володимирі відбулося засідання штабу з підготовки громади до зими

Джерело: volynonline.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua