Станом на 2024 рік Волині бракує близько 2 тисячі вчителів молодших класів та 6,2 тисяч вчителів-предметників за розрахунками.
Про це йде мова у дослідженні Громадської спілки «Освіторія» та дослідницької агенції FAMA, - пише
ВолиньUA
.
13 листопада Громадська спілка «Освіторія» та дослідницька агенція FAMA презентували результати масштабного дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал», яке тривало понад рік. За його даними, понад 40% вчителів налаштовані піти з професії до 2030 року.
Вже станом на 2024 рік Волині бракує близько 2 тис. вчителів молодших класів та 6.2 тис. вчителів-предметників за розрахунками, але кадрові потреби до 2030 року лише зростатимуть.
Дослідження тривало понад рік, для нього залучили понад 10 000 вчителів та студентів педагогічних спеціальностей. Серед ключових знахідок — вчителів дедалі меншає і в містах, і в селах. Із початком повномасштабного вторгнення учительський склад скоротився на 12%, тобто майже 40 тисяч вчителів. Існує значний розрив між учителями гуманітарних і технічних напрямків — останніх менше у півтора рази .
Окрім того, вчителі стають старшими. Середній вік українських педагогів становить 45 років, а понад 30% вчительського складу — педагоги передпенсійного та пенсійного віку. Більшість педагогів — жінки (86%).
Тільки 47% вчителів задоволені своєю роботою, а абсолютна більшість педагогів — 80% — вважають, що суспільство не цінує їхню працю. При цьому, вчителі переважно вдоволені стосунками із учнями, колегами та батьками, а головними демотиваторами називають бюрократію, низьку заробітну плату та велике навантаження. Лише 12% задоволені рівнем заробітної плати, а 94% висловились за скорочення бюрократичного навантаження як головного мотиватору.