вологість:
тиск:
вітер:
Цінне добриво: чому не варто викидати шкаралупу волоського горіха
Не поспішайте викидати шкаралупу волоського горіха – вона може стати цінним добривом для вашого городу. Дачники використовують її для покращення ґрунту, захисту рослин та стимуляції росту.
Уніан розповів кілька способів, як ці природні «відходи» можуть допомогти врожаю.
Є кілька варіантів застосування горіхових залишків на дачі.
- Мульча . Якщо у вас багато шкаралупи, замульчуйте нею на зиму молоді саджанці та багаторічні квіти. Таке покриття збереже вологу в ґрунті та захистить від заморозків. Товщина шару - до 2 сантиметрів. А в теплу пору року цей засіб відлякує слимаків.
- Підживлення . Добриво зі шкаралупи волоських горіхів можна приготувати, спалюючи залишки. Отриманий попіл багатий на фосфор, калій, цинк і кальцій. Золою можна просто посипати грядки, або розчинити у воді (3 стол. ложки на 1 літр) і полити цією сумішшю кімнатні рослини або овочеві грядки.
- Дренаж . Викладіть залишки горіхів на дно ями під час посадки дерев, кущів або квітів в горщику. Шар шкаралупи добре пропускає воду і запобігає застою рідини.
- Розчин . Наповніть півлітрову банку шкаралупою і перегородками волоського горіха. Залийте теплою водою і додайте 1 столову ложку цукру. Залиште суміш на 10 днів. Готовим розчином поливайте кімнатні рослини замість звичайної води. Між поливами зберігайте банку з розчином у холодильнику. Квіти стануть пишними та здоровими.
- Осіння посадка винограду: покрокова інструкція та часті помилки
- Наступного року вразить урожаєм: як підготувати яблуню до зими
- Зелена цибуля цілий рік: як збирати врожай щотижня за допомогою яєчних лотків
Новини рубріки
Волинські медики реанімували 49-річного пацієнта після клінічної смерті
21 листопада 2024 р. 23:51
На Волині вручили нагороду захиснику Бахмута
21 листопада 2024 р. 23:37