вологість:
тиск:
вітер:
32 обличчя Героїв: у селищі на Волині відкрили Алею пам'яті полеглих військових
21 листопада у центрі селища Торчин Луцького району урочисто відкрили Алею пам'яті . На ній розмістили світлини військовослужбовців громади, які загинули в російсько-українській війні з 2014 року і до сьогодні.
Усього розмістили 32 фотостенди з фотографіями воїнів, а також QR-коди з інформацією про захисників. Усі полеглі військові були жителями або уродженцями громади, розповів Суспільному Торчинський селищний голова Юрій Кревський .
Суспільне поспілкувалося з родинами загиблих бійців на відкритті Алеї пам’яті. Єдиний син мешканки Торчинської громади Людмили Михалець — 20-річний Володимир Рабчевський , загинув 12 квітня 2022 року в районі Рубіжного Луганської області.
«Він ще не дожив місяць до 21 року. Це дуже важко, чесно... Він пішов на строкову службу ще у 2020 році і підписав контракт. Отак і застала його війна. Служив у Національній гвардії України, частина швидкого реагування. Зараз – це «Рубіж», «Гвардія наступу», — розповіла жінка.
Втратила 26-річного сина Богдана Щербика в російсько-українській війні мешканка села Усичі Луцького району Неля Самчук . Зі слів жінки, захищати Україну Богдан повернувся з Польщі, де жив і працював. Загинув 14 вересня 2022 року на Донеччині.
«Втримати я його не могла. Поїхав він захищати нас. Як жити, як жити мамі без сина, без дитини? Не дай, Боже, нікому... Люди не забувайте цього, я вас благаю! Я всіх прошу: не забувайтесь цього, якою ціною нам це все дається», — зазначила мама полеглого воїна.
Прийшла пом’янути племінника — 24-річного Павла Синов’ята , який загинув 22 вересня 2022 року, місцева мешканка Світлана . Зі слів волинянки, хлопець провів у боях 5 місяців.
«Він був опорою, надією для мами. Збудували хату, в якій він не пожив. Біль така, що просто не забувається. Завжди в пам’яті, бо цвіт нації має жити, продовжувати рід. Сім’ї не було. Молодий, життя обірвалося в такому віці, що тільки жити», — зазначила жінка.
Серед полеглих воїнів, світлини яких розмістили на Алеї пам'яті — 40-річний Олександр Блаженчук . Він загинув 15 липня 2024 року на Харківщині, розповіла його рідна сестра Ірина Курінна .
«Добрий був мій брат, ми його любили. Дуже зараз воно потрібне, знаєте, для громади, для нас і мені здається, що і для всіх. Щоб бачили наших Героїв, щоб бачили і шанували, щоб було прийти куди», — сказала жінка.
До сьогодні в Торчинській громаді не було місця, де б родичі та місцеві жителі могли пошанувати тих, хто віддав своє життя у боях за Україну, починаючи з 2014. Про це розповів селищний голова Юрій Кревський.
З його слів, розробляли ідею, узгоджували фото та тексти з родинами полеглих військовослужбовців упродовж шести місяців.
«На цих дошках QR-коди, це такі сучасні, можна сказати, дошки, через які можна дізнатися інформацію про кожного героя. Повну таку інформацію, де людина загинула, от що і як. Саме якраз найскладніше — було зібрати цю інформацію», — сказав посадовець.
Облаштування «Алеї пам’яті Героїв», додав Юрій Кревський, обійшлося у 250 тисяч гривень, з яких 55 тисяч виділили з бюджету громади, решта — гроші місцевих підприємців.
- У селі на Волині встановили пам’ятні банери зі світлинами загиблих Героїв
- Загинули за Україну: на Волині встановили меморіальні дошки Героям
- Йому було тридцять три: н а Волині відкрили пам'ятну дошку молодому Герою Володимиру Пахольчуку
Новини рубріки
Волинські медики реанімували 49-річного пацієнта після клінічної смерті
21 листопада 2024 р. 23:51
На Волині вручили нагороду захиснику Бахмута
21 листопада 2024 р. 23:37