У Волиньраді обговорювали розподіл коштів на утримання доріг

23 листопада 2024 р. 19:23

23 листопада 2024 р. 19:23


Тривають бюджетні консультації з узгодження параметрів головного фінансового документу. Планами з фінансування інвестиційних проєктів та обласних цільових програм на наступний рік ділилися головні розпорядники коштів у сферах інфраструктури, економіки, АПК та екології.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук» .

У додатковому бюджетному запиті на наступний рік департамент інфраструктури претендує на фінансування у розмірі 30 млн грн продовження будівництва школи у с. Стобихівка та майже 10 млн грн для завершення спорудження ЗОШ у Башликах. Ще 2,5 млн грн за рахунок обласного природоохоронного фонду – для співфінансування міжнародного проєкту «Стале управління водними ресурсами», а саме каналізування Шацька та села Пульмо. За словами керівника департаменту Степана Білана , Шацька громада зволікає зі співучастю коштами місцевого бюджету, оскільки вважає проєкт не місцевим, а загальнообласним. Депутати не погоджуються з такою позицією, оскільки саме Шацька громада є вигодонабувачем. Як зазначив очільник постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання  природних ресурсів Юрій Ройко , натомість громада подала заявку у сумі 1,5 млн грн на фінансування з обласного екофонду заміни котла, тож доведеться визначатися з пріоритетом. Однак найгостріша проблема з фінансуванням утримання місцевих доріг. У держбюджеті на наступний рік субвенція для Волині на ці цілі не передбачена, а річна потреба на експлуатацію автошляхів місцевого значення становить 150 млн грн. Проте йдеться хоча б про пошук ресурсу на зимове обслуговування, а це щонайменше 30 мільйонів. Оскільки і такі кошти відшукати у вкрай обмеженому обласному бюджеті складно, перший заступник голови Юрій Поліщук пропонує до вирішення проблеми залучити громади. Та, зважаючи на їх різну фінансову спроможність та розгалуженість дорожньої мережі, питання навряд чи вдасться залагодити у такий спосіб. Тож, рішення усе ще шукатимуть.

У сфері економічного розвитку та зовнішніх зносин з обласного бюджету в період дії воєнного стану мінімально фінансуються дві цільові програми – транскордонного співробітництва та розвитку туризму. Запитувана сума на 2025 рік – 1 млн грн. Половина з якого передбачається на виготовлення друкованих матеріалів, промоцію області, участь у міжнародних конференціях та туристичних заходах, а також організацію інклюзивних турів для ветеранів, решта 500 тис – на співфінансування ключового для розвитку регіональної інфраструктури та посилення співпраці з європейськими партнерами міжнародного проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» (UCORD).

Голова бюджетної комісії Орест Маховський загострив увагу головних розпорядників коштів та керівників обласних комунальних закладів на необхідності попередніх узгоджень намірів участі у проєктах міжнародної технічної допомоги, які вимагають співфінансування.

«Цього року ми маємо ситуацію, коли за здобутими грантами на співфінансування в обласному бюджеті постфактум доводиться вишукувати кількадесятмільйонні суми. Тому усі, хто має намір подаватися на міжнародні проєкти, повинні узгодити це з головними розпорядниками кошті, а ті, своєю чергою, з’ясувати можливість планування таких видатків в обласному бюджеті. В іншому випадку співфінансування мають взяти на себе вигодонабувачі за проєктами», – зазначив Орест Маховський.

Граничний обсяг видатків на реалізацію у 2025 році заходів програми «Екологія» за кошти спеціального цільового фонду встановлено на рівні майже 7,5 млн грн. Їх пропонується розподілити наступним чином: 1,5 млн грн – на завершення робіт із заміни каналізаційних мереж та встановлення очисних споруд у Берестечківському психоневрологічному інтернаті, стільки ж – на ремонт каналізаційно-насосної станції в Луцькому геріатричному пансіонаті, 1 млн грн – для коригування Регіонального плану управління відходами, 2,5 млн – для вже згаданого проєкту з каналізування Шацька і Пульмо, 950 тис грн – субвенція місцевим бюджетам на реалізацію природоохоронних заходів.

Що ж до програм підтримки сільгоспвиробників, то за словами начальника департаменту агропромислового розвитку Юрія Юрченка , ресурс обласного бюджету найпевніше не знадобиться, оскільки такий в достатніх обсягах виділяє держава.

«За підсумками цього року очікуємо остаточну суму державних гранів в обсязі 150 млн грн. Дотації надавалися на гектар обробленої ріллі, розведення корів, вівців, кіз, садівництво, ягідництво, переробку та тепличне господарство. Завдяки програма підтримки за період дії воєнного стану в аграрному секторі області створено понад 400 нових робочих місць», – запевнив посадовець.

За його словами, у держбюджеті на наступний рік на ці програми передбачено майже 5 мільярдів гривень, і волинські аграрії у лідерах серед регіонів за кількістю поданих заявок, тож сподівається, що обсяг державної підтримки буде не менший, ніж цьогоріч. У Волиньраді обговорювали розподіл коштів на утримання доріг

купити квартиру Луцьку

У Волиньраді обговорювали розподіл коштів на утримання доріг

Джерело: volynonline.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua