вологість:
тиск:
вітер:
Луцька громада вшанувала пам’ять жертв голодоморів в Україні
Щороку в четверту суботу листопада ми згадуємо про трагічні події нашої історії – три голодомори, організованих тоталітарним сталінським режимом проти українського народу, та вшановуємо пам’ять невинно убієнних.
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
Нині ми зовсім по-іншому дивимося на події 1932-1933 років та розуміємо, що Голодомор був спланованою акцією, якою наших предків хотіли залякати, поставити на коліна та знищити. Сьогодні росія намагається зробити щось схоже з українцями, щодня обстрілюючи наші міста і села, хоче знищити нашу мову, віру, ідентичність, нашу свободу та незалежність.
Представники влади, духовенства та громадськості сьогодні поклали квіти до пам’ятника жертвам політичних репресій на площі перед Луцьким замком. Священники відслужили панахиду за померлими від голодоморів. До скорботних заходів з вшанування пам’яті загиблих від штучного голоду долучилися Луцький міський голова Ігор Поліщук , начальник Волинської ОВА Іван Рудницький , заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт .
Звертаючись до присутніх, митрополит Луцький і Волинський Михаїл наголосив, що сьогодні ми згадуємо події ХХ століття.
“Цей час ми називаємо Голодомором, цей час ми називаємо геноцидом. Ми щороку приходили сюди вшанувати пам’ять тих, хто став свідком тортур, які звершувала радянська влада над українським народом. Здавалося, що ми просто згадуємо історію, згадуємо наших рідних, вшановуємо тих, хто залишився. І ніхто не міг собі уявити, що подібне може повторитися.
Сьогодні пройшов тисячний день як ми захищаємо незалежність нашої держави. І цей голодомор на сході сьогодні продовжується: люди без домівок, поля заміновані, врожай не зібраний. Покинувши оселі, українці змушені втікати зі своєї землі. ХХІ століття надворі, а дикий московит так і не став цивілізованим. Він продовжує іти на нашу неньку Україну. Сьогодні ми повинні прозріти і зрозуміти: ХХІ століття, а повторюється усе як у ХХ.
Україна — це наша земля, земля наших батьків і наших дітей.
Вічна пам’ять усім, хто загинув від дій російських загарбників”, – наголосив він.
О 16-й годині у Луцькій міській територіальній громаді розпочалася акція “Запали свічку пам’яті”.
Молимося разом за спокій душ невинно убієнних голодом і робимо все можливе для перемоги над підступним ворогом!
Джерело: volynonline.com
Новини рубріки
З Ковеля буде курсувати новий поїзд до Карпат
23 листопада 2024 р. 22:50
На курщині загинув воїн із Горохівської громади
23 листопада 2024 р. 22:05
Коли українці святкуватимуть Святого Миколая 2024: нова дата і що не можна робити у цей день
23 листопада 2024 р. 22:03