На Волинь планують передати майже пів тисячі нерозглянутих справ Окружного адмінсуду Києва

25 листопада 2024 р. 10:42

25 листопада 2024 р. 10:42


Понад 20 тисяч справ з ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва розподіляють між 22 місцевими адміністративними судами. Найбільшу кількість проваджень збираються передати в Донецький (понад 5 тисяч) та Луганський (понад 2 тисячі) адмінсуди, а найменше – Тернопільському (278) та Чернігівському (212). Волинським служителям Феміди доведеться розглянути понад пів тисячі справ від столичних колег. Щоправда наразі матеріали проваджень ще не надійшли в канцелярію Волинського окружного адмінсуду.

Про це «Силі правди» повідомила суддя-спікер Волинського окружного адміністративного суду Оксана Андрусенко .

«Ми знаємо, що ми їх маємо отримати, але станом на сьогодні вони не передані» , – повідомила Оксана Андрусенко.

Вона додала, що строки передачі справ їм також не відомі.

Згідно з Порядком передачі справ , який розробила Державна судова адміністрація, Волинський окружний адміністративний суд має отримати 518 нерозглянутих Окружним адмінсудом Києва справ.

Відзначимо, що 13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5369 про ліквідацію київського суду. Того ж дня президент України Володимир Зеленський його підписав.

Окружний адміністративний суд Києва був одним із найвпливовіших органів у судовій системі, де розглядали справи стосовно державних органів.

Драйвером для ухвалення законопроєкту про ліквідацію суду стали санкції , які Держдепартамент Сполучених Штатів наклав на голову суду Павла Вовка 9 грудня 2022 року.

«Державний департамент США вносить Вовка до списку осіб, підозрюваних у вимаганні хабарів за втручання в судові та інші державні процеси. У рамках цієї дії до переліку також потрапили двоє найближчих родичів Вовка» , – пояснили на сайті Держдепу.

17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК), його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України. За версією слідства, фактично зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їх розглядом та з наперед визначеним результатом.

Підтримати проєкт

На заміну ОАСК тим же законом від 13 грудня 2022 року Верховна Рада постановила утворити Київський окружний адміністративний суд. Втім, нерозглянуті справи ОАСК напряму наступнику не перейдуть, а розподілять між іншими судами. В.о. керівника апарату Київського окружного адміністративного суду Тарас Кузик припускає, що процес розподілу справ завершиться до кінця 2024 року. А вже на початку 2025-го їх отримають судові установи.

«8 листопада 2024 року в суді було проведено авторозподіл судових справ, нерозглянутих ОАСК. З 11 листопада розпочато процес формування реєстрів передачі на кожен суд та пакетів судових справ. Наразі це досить складний та довготривалий процес, адже йдеться про майже 20 тисяч судових справ, деякі з них мають багато томів. Фактично, на сьогодні в КОАС ці справи займають біля 10 робочих кабінетів. В КОАС організовано робочу групу з шести працівників апарату суду, які займаються цією роботою. Але можливо, нам доведеться залучити більше працівників, оскільки об’єм роботи значний. На сьогодні за 10 робочих днів вже опрацьовано 30% справ. Тож очікуємо, що за місяць цю роботу буде завершено» , – зазначив Кузик.

Як раніше писала «Сила правди», у Луцькому міськрайонному суді 15 листопада 2024 року обрали нового голову – суддю Валентину Пушкарчук.

На Волинь планують передати майже пів тисячі нерозглянутих справ Окружного адмінсуду Києва

Антон Філіппов

На Волинь планують передати майже пів тисячі нерозглянутих справ Окружного адмінсуду Києва

Джерело: sylapravdy.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua