вологість:
тиск:
вітер:
У Європі пожвавились дискусії про введення військ в Україну
Секретні дебати з приводу введення західних військ та приватних оборонних компаній в Україну активізувалися на тлі можливої відмови США від підтримки України після того, як Дональд Трамп вступить на посаду президента в січні наступного року.
Як передає «Укрінформ» , про це повідомляє «Le Monde» з посиланням на власні джерела.
“Між Великою Британією і Францією ведуться дискусії про оборонну співпрацю, зокрема, з метою створення “жорсткого ядра” між союзниками в Європі, зосередженого на Україні і європейській безпеці в ширшому сенсі”, – поінформувало британське військове джерело.
Раніше дискусію про введення військ в Україну ініціював президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі союзників у Парижі в лютому, проте вона викликала сильний опір з боку деяких європейських країн на чолі з Німеччиною.
«Однак цей сценарій не був похований. Він навіть відродився в останні тижні, завдяки візиту до Франції прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера 11 листопада», – відзначають автори статті.
Вони зазначають, що Міністерство збройних сил і Єлисейський палац наразі не дають офіційного зеленого світла на відправку військ або приватних постачальників послуг. Але вже кілька місяців такі пропозиції лежать на столі.
Серед них – від Défense Conseil International (DCI) – головного оператора Міноборони з моніторингу французьких контрактів на експорт озброєнь, 55 відсотків акцій якого належить французькій державі.
«DCI був би готовий продовжити підготовку українських солдатів в Україні, як це вже робиться у Франції та Польщі. У разі необхідності, він також міг би обслуговувати французьке військове обладнання, надіслане до Києва», – йдеться у статті.
Відновлення дискусій про відправку західних військ або приватних підрядників відбувається в той час, коли Україна отримала дозвіл від США на використання далекобійних ракет по території рф. Однак, згідно з джерелами видання, українці не можуть використовувати британські ракети Storm Shadow, як і французькі Scalp, без певної форми західної підтримки на місцях.
«Ракета має бути запрограмована, перш ніж її можна буде завантажити на бомбардувальник Су-24, який є в Україні», – пише видання.
На сьогодні не оприлюднено жодної інформації щодо ударів Scalp по військових цілях, розташованих на території росії.
Як повідомлялось, у Франції немає «червоних ліній» щодо підтримки України. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро непрямо підтвердив, що Україна може бити по росії французькими ракетами великої дальності, але не повідомив, чи французька зброя вже використовувалася.
Джерело: volynonline.com
Новини рубріки
Є особлива потреба у крові групи 3-: волинян закликають стати донорами
25 листопада 2024 р. 20:07
У Луцьку двох чоловіків судять за шахрайство та крадіжку
25 листопада 2024 р. 20:07
Борщова заправка: рецепт від луцької фудблогерки
25 листопада 2024 р. 19:55