На його честь перейменували бульвар у Луцьку: розповіли про полеглого Захисника

25 листопада 2024 р. 21:27

25 листопада 2024 р. 21:27


Іван Газюк — головний сержант 3-го штурмового взводу 3 окремої штурмової бригади, активіст Революції Гідності та антитерористичної операції. У перші дні повномасштабної війни пішов до війська добровольцем.

Суспільне

ВолиньUA.

25 листопада — другі роковини загибелі захисника. Боєць поліг 2022 року в районі міста Бахмут Донецької області.

Матір Івана Газюка, друзі та побратими поділилися спогадами про військовослужбовця.

На його честь перейменували бульвар у Луцьку: розповіли про полеглого Захисника

Іван Газюк під час проходження служби. Іван Газюк

Лучанин Іван Газюк народився 1992 року. Впродовж 15 років з батьками проживав у гуртожитку в мікрорайоні ЛПЗ, розповіла його матір Світлана. З її слів, син на відмінно закінчив ЗОШ №20, а потім із відзнакою історичний факультет за спеціальністю "Політологія" у Луцьку.

Іван багато читав, говорить матір, мав різні захоплення та завжди вирізнявся серед однолітків патріотизмом.

Він зібрав вдома велику бібліотеку, але найбільше любив читати та цитувати Шевченка. Жінка розповідає, що невеличкий Кобзар боєць узяв із собою на фронт та носив у кишені.

Зі слів жінки, перед початком повномасштабної війни Іван впродовж чотирьох років працював і проживав у Києві. Був у цивільному шлюбі зі своєю обраницею Наталкою, яку дуже кохав.

"Але навіть це кохання не зупинило його, бо Україна завжди для нього була понад усе! Він у 2014-му році не зміг сидіти й поїхав у зону АТО добровольцем, а у 2022-му тим більше. Він по-іншому просто не міг", — говорить Світлана.

На його честь перейменували бульвар у Луцьку: розповіли про полеглого Захисника

Як про унікального студента про Івана Газюка згадує його куратор та науковий керівник Тарас Літковець.

З його слів, Іван майстерно поєднував навчання та громадське життя. Був організатором студентських заходів та військово-патріотичних вишколів.

"Скажу, що таких студентів мало. При цьому всьому це була людина надзвичайно скромна. Він багато робив, мало говорив, що дуже рідко буває", — каже заступник декана Тарас Літковець.

Як розповів Тарас Літковець, студент організував та налагодив в університеті успішну волонтерську діяльність.

Каже, що пишається дружбою з Іваном, його одногрупник Тарас Висоцький. З 2010 року вони разом навчалися, товаришували та брали активну участь у громадському та націоналістичному русі Луцька та України.

Разом студенти брали активну участь у подіях Революції Гідності, як в Луцьку, так і у столиці.

Під час розстрілів на Майдані, зі слів Тараса Висоцького, вони з Іваном теж брали активну участь у сутичках із правоохоронцями.

Каже, що їм дивом вдалося залишилися неушкодженими.

"Прикрив собою побратима": спогади про загиблого на війні лучанина Івана Газюка

Тарас Висоцький — друг та одногрупник Івана Газюка . Суспільне Луцьк

З його слів, "Кріс" — таке псевдо мав Іван — брав участь в обороні Києва. Маючи досвід служби в окремому загоні спецпризначення "Азов", як командир вів бій за село Мощун та керував облаштуванням оборонних позицій поблизу села Софіїівська Борщагівка.

Лікург розповідає, що Кріс завжди першим заводив свою групу на позиції й вона першою ж мала вогневий контакт із ворогом. Івану довіряли побратими, бо він заслужив свій авторитет.

З вересня 2022 року Кріс проходив військову службу на посаді головного сержанта 3-го штурмового взводу. У листопаді його група виконувала завдання в районі населеного пункту Бахмут Донецької області.

Вони з Іваном планували одружитися після перемоги України, розповіла його цивільна дружина Наталя Гуріна.

Закохані впродовж восьми років зустрічалися. Чотири роки тому Іван освідчився їй біля Луцького замку.

За особливу мужність, виявлену у захисті державного суверенітету Іван Газюк нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. На його честь у Луцьку перейменовано бульвар дружби Народів.

На його честь перейменували бульвар у Луцьку: розповіли про полеглого Захисника

Джерело: volynua.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua