Спав вдень і вночі: 13-річного волинянина уразила рідкісна хвороба

26 листопада 2024 р. 16:11

26 листопада 2024 р. 16:11


13-річного Микиту, який захворів на рідкісну недугу — аутоімунний енцефаліт — поставили на ноги у неврологічному відділенні Волинської обласної дитячої клінічної лікарні.

Про це повідомляють у Волинському обласному медоб'єднанні захисту материнства і дитинства, - пише ВолиньUA .

Дивні симптоми, зі слів мами хлопця, Ольги, з’явилися у липні: син постійно спав — і вдень, і вночі. Пізніше з’явилися незрозумілі зміни настрою, наприклад безпричинний страх, сльози, дежавю.

Із Нововолинська маму з сином скерували до дитячої обласної клінічної лікарні. Сам Микита говорить: не усвідомлює і зовсім не пам’ятає, що відбувалося в ті дні.

Лікуюча лікарка Микити, завідувачка неврологічного відділення Елла Даньчук , розповідає, що він поступив у важкому стані: з порушенням свідомості, зниженням сили у лівих кінцівках. Хлопець спав 23 години на добу , був дезорієнтований. На щастя, досвід медиків допоміг одразу встановити діагноз – аутоімунний енцефаліт. Це гостра форма запального процесу в головному мозку, що призводить до ураження нервових структур та може бути летальною. Шанс на одужання при цьому захворюванні — вчасне та правильне лікування.

Неврологиня Елла Даньчук наголошує, що лікування Микити відповідно до клінічних протоколів розпочали одразу після встановлення діагнозу.

Лікарка відзначає надзвичайно ефективний результат лікування: жодних наслідків перенесеної важкої неврологічної недуги у Микити нема. Натомість часто внаслідок аутоімунного енцефаліту в дітей залишаються розлади рухової активності, когнітивні порушення.

Неврологиня Елла Даньчук привертає увагу батьків до симптомів та скарг, при виникненні яких у дітей необхідно одразу звернутися на огляд до педіатра або дитячого невролога:

  • лихоманка, відчуття нудоти, блювання, що не приносить полегшення;
  • втрата пам'яті, головний біль, адинамія, апатія, порушення зору та зниження інтелекту;
  • емоційні та психічні розлади;
  • сонливість, дратівливість, слабкість, примхливість, відмова від їжі;
  • порушення поведінки;
  • порушення свідомості, від сопору (заціпеніння) до коми;
  • наростання осередкової неврологічної симптоматики: хиткість ходи, порушення мови, парези (слабкість м'язів), паралічі;
  • судомні напади.

Спав вдень і вночі: 13-річного волинянина уразила рідкісна хвороба

Спав вдень і вночі: 13-річного волинянина уразила рідкісна хвороба

Джерело: volynua.com