вологість:
тиск:
вітер:
В Україні анонсували реформу ВЛК: що зміниться
Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему».
Про це повідомили на сайті Міноборони після тематичної зустрічі Ради донорів інституційних реформ МОУ.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник наголосив, що нинішню систему ВЛК не оновлювали «десятиліттями», тому вона має недоліки та бюрократичні складнощі.
Під час зустрічі обговорили й те, що сучасна система ВЛК має двосторонні недоліки. З одного боку, вона дозволяє окремим людям уникати військової служби без законних підстав, а з іншого – люди із серйозними захворюваннями все одно потрапляють на військову службу.
Тепер для ВЛК не потрібно буде йти до ТЦК. Військовозобов’язані зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд.
Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремих набори даних — медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші — аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів.
Анонімізовані дані надходитимуть до випадкової комісії, члени якої не знатимуть, чию ВЛК розглядають. Це унеможливить зловживання, зазначили в Міноборони.
Звіти спершу зберігатимуться в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), а потім потраплятимуть у медичну інформаційну систему ЗСУ, яку також оновлять.
Так створять технічну можливість отримувати дані з ЕСОЗ та електронний кабінет ВЛК.
А після кожного рішення буде видно цифровий слід — електронні підписи як лікаря, так і працівника ВЛК. Так правоохоронним органам буде простіше перевіряти діяльність ВЛК.
« Станом на сьогодні у контексті ВЛК маємо старі бюрократичні норми, які повільно працюють і не викликають довіри у громадян. Ця реформа потрібна, щоб військовозобов’язані могли довіряти системі. Проходити медогляд у цивільних закладах. Відчувати, що їх права захищені й що після медогляду їх одразу не визнають придатними, якщо у них насправді є якісь хвороби. Наша пропозиція — створити прозорий і зрозумілий шлях, який створить підґрунтя для довірливих стосунків й зробить так, щоб виносилися справедливі висновки », — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року.
Нагадаємо , 12 вересня Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України.
Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 серпня 2023 року «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», введене в дію Указом Президента України, передбачає низку управлінських ініціатив та удосконалення процесів. Вони були озвучені на нараді за участі керівництва МОЗ, НСЗУ, Командування Медичних сил ЗСУ, обласних та Київської міської військових адміністрацій, територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я.
Джерело: slovopravdy.com.ua«Ганебні випадки, коли люди в білих халатах навмисно зазначають невірний діагноз мають припинитися. Неприпустимими є ситуації, коли людина, яка повинна мати встановлену інвалідність, не отримує її, як і навпаки. Кожна така маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів. Зі свого боку ми будемо цьому всіляко сприяти. Усі без виключень повинні працювати в правовому полі», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Новини рубріки
Через коротке замикання електромережі на Волині горів житловий будинок
04 грудня 2024 р. 09:35
У Ковелі відзначили представників громадських організацій людей з інвалідністю
04 грудня 2024 р. 09:29
Рух – це життя: 94-річна волинянка не пропускає жодного концерту
04 грудня 2024 р. 09:29