вологість:
тиск:
вітер:
На Волині виїзна неонатальна бригада перинатального центру врятувала життя понад 10 тисяч немовлят
Понад 10 тисяч дітей врятували у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених з виїзною неонатальною бригадою невідкладної допомоги Волинського обласного перинатального центру.
Ця разюча цифра — результат 34 років роботи, а також великого досвіду виходжування та лікування немовлят, в тому числі й передчасно народжених, повідомили на сторінці медзакладу у фейсбуці .
Відділення розпочало роботу в 1990 році — у складі неонатального центру Волинської обласної дитячої клінічної лікарні. У медзакладі розповіли про щоденну роботу медиків та задачі, які вони виконують.
Нині відділення обладнане за усіма сучасними стандартами (електроенцефалограф з відеомоніторингом, апарати штучної вентиляції легень, лікувальної гіпотермії), а після капітальної реконструкції, яка завершилася в 2022 році, тут з’явилася й операційна.
Як наголошує завідувач Олександр Попазогло, операційна безпосередньо у відділенні — велика перевага, адже мінімізує тривалість транспортування маленьких пацієнтів з боксу чи палати, а отже мінімізує й ризики для життя дитини.
Оперують малюків хірурги обласної дитячої клінічної лікарні, за потреби приїздять на операції й кардіохірурги зі столиці.
«Якщо йдеться про складну кардіохірургію — ми транспортуємо дітей до Києва спеціалізованим автомобілем у супроводі бригади медиків. Це завдання виїзної неонатальної бригади невідкладної допомоги», — розповідає Олександр Попазогло.
Найважливіша задача виїзної бригади — якнайшвидше доправити новонароджену дитину у важкому стані до відділення інтенсивної терапії. Бригада медиків щотижня виїздить до пологових стаціонарів області, які не мають можливості виходжувати немовлят.
Спеціалізований автомобіль забезпечує повну автономність надання медичної допомоги немовляті в дорозі: малюки транспортуються у спеціальних кувезах, автомобіль обладнаний трьома апаратами штучної вентиляції легень, а отже перевозити можливо декількох дітей одночасно.
В дорозі здійснюється моніторинг вітальних функцій, вимірювання тиску та температури тіла, сатурації, інфузійна терапія та фототерапія при гемолітичній хворобі новонароджених, що виникає внаслідок резус-несумісності крові матері та плоду.
Загалом щороку до відділення транспортується 100-120 новонароджених з різних районів Волині. Олександр Попазогло наголошує, що кількість поїздок значно зменшилася після відкриття обласного перинатального центру: жінок із хронічними захворюваннями, складним перебігом вагітностей здебільшого скеровують на госпіталізацію у наш спеціалізований заклад.
«Це — великий крок уперед, адже діти, народжені в перинатальному центрі, мають кращу перспективу виходжування, загалом процес лікування для них легший. Навіть найсучасніше авто та обладнання не убезпечує стовідсотково від усіх ризиків виникнення критичних станів під час транспортування», — каже Олександр Попазогло.
І додає:
«Радісно, коли приходять наші пацієнти, деякі вже зовсім дорослі. Це — найкращий подарунок для колективу. Стараємося допомогти усім малюкам, а мамам — забезпечити комфорт і підтримку. Зокрема, маємо палату спільного перебування, а також завжди раді, коли вони відвідують своїх малюків — любов і віра мами здатні творити дива».
Джерело: lutsk.rayon.in.ua
Новини рубріки
Увесь район на Волині залишиться без світла: що відомо
04 грудня 2024 р. 21:13
У Луцьку встановили інсталяцію з крісел колісних
04 грудня 2024 р. 21:02
На Волині вдруге закрили кримінальну справу щодо керівниці Служби місцевих автодоріг
04 грудня 2024 р. 20:49