вологість:
тиск:
вітер:
Перша в Угорщині: делегація з Буковини відвідала українсько-угорську школу
Під час стажування в Угорщині буковинська делегація відвідала першу угорсько-українську школу.
Про це повідомляє Чернівецька обласна військова адміністрація.
Засновниками закладу є Олена та Сергій Бескоровайні, які переїхали до Угорщини з Києва у 2008 році. Вони відповідають за функціонування школи, її розвиток та організацію. Концепцію закладу розробляли два роки.
Школа фінансується угорською державою та перебуває під опікою Фундації “Дім української спадщини”. У ній навчаються 310 дітей із різних областей України. Основний фокус навчання на початкових етапах робиться угорською мовою (60% часу), що сприяє адаптації учнів. Згодом пріоритет переходить до української мови. Учні мають можливість складати іспити угорською або українською мовами, що дозволяє їм продовжувати навчання як в Україні, так і в Європі.
Також учасники поїздки відвідали місто Печ, де ознайомилися з діяльністю “Gandhi Gimnázium” – першої угорської гімназії для ромської громади. Заснована у 1994 році, вона пропонує програми середньої освіти та навчання для дорослих, наголошую на ромській історії, культурі та мовах. Заклад також активно підтримує учнів із малозабезпечених сімей і впроваджує інноваційні методи навчання, спрямовані на розвиток командної роботи та збереження ромської спадщини.
Крім того, делегація відвідала міську раду Печа, де обговорили механізми підтримки національних меншин, офіційно визнаних в Угорщині. У місті активно діють органи самоврядування 11 з 13 національних меншин, у тому числі української, польської та німецької громад. Це дозволяє забезпечити представництво їхніх інтересів та інтеграцію в місцеве суспільство, зберігаючи їхню культурну ідентичність.
Члени делегації з Буковини також зустрілися із представниками німецької громади в культурному центрі Lénau. За словами президента центру Януша Флюдунга, громада активно працює над збереженням і популяризацією своєї культурної спадщини, а також бере участь у парламентській діяльності Угорщини.
Останній день стажування завершився відвідуванням Хорватського дитячого садка, школи та гімназії імені Мирослава Крлежи. У цих закладах акцентована увага на збереженні хорватської культури, мови та традицій, забезпечено учням додаткові години вивчення рідної мови й літератури.
Завдяки цій поїздці українська делегація ознайомилася з найкращими освітніми практиками та досвідом інтеграції національних меншин в Угорщині.
Джерело: volyninfa.com.uaНовини рубріки
Магнітні бурі в Україні: який прогноз сонячної активності на 22 грудня
22 грудня 2024 р. 00:26
Гороскоп на 22 грудня 2024 року: несподівані ідеї для Овнів і нові можливості для Дів
21 грудня 2024 р. 23:59
Чому маркування продукції релокованої на Волинь компанії зворушило всю Україну
21 грудня 2024 р. 23:33