вологість:
тиск:
вітер:
Передбачили і санаторно-курортну реабілітацію
У регіональній програмі підтримки військовослужбовців та членів їхніх родин передбачено кошти на санаторно-курортну реабілітацію. Про це повідомив начальник ОВА Іван Рудницький за результатами зустрічі з волинськими ветеранами.
Профільним департаментом ОДА розроблено зміни до регіональної програми підтримки осіб, які брали участь у захисті держави, на 2024-2028 роки. Вони включають реабілітацію шляхом організації семиденного відпочинку в санаторно-курортних закладах («Пролісок» та «Лісова пісня»). Передбачено на це 650 тисяч гривень, за необхідності суму будуть коригувати.
Щодо медичного обслуговування військовослужбовців, то, як зазначив начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух, на дороговартісні обстеження (КТ, МРТ) для військових з 2023 року діє окрема черга. З КТ проблем немає, деякі затримки є з МРТ, оскільки в області їх не так багато. З усіма іншими обстеженнями проблем не виникає.
Контакти фахівців з супроводу ветеранів уже оприлюднені на сайті ОДА. У більшості волинських громад вони працюють та є важливою ланкою комунікації між ветеранами та усіма необхідними службами.
На онлайн-зв’язку були представники ветеранських організацій з різних районів. Озвучені питання стосувалися сприяння у забезпеченні та будівництві житла для військових, посилення національно-патріотичного виховання у школах, створення реабілітаційних закладів для військових, забезпечення належних пільг та виплат ветеранам, а також безбар’єрного простору в області.
Уряд продовжив надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальний сезон. Її можуть отримати домогосподарства, де не використовують централізоване опалення, газ чи електроенергію для індивідуального опалення. Відповідну постанову ухвалено 15 жовтня 2024 року №1169. Про це повідомила начальниця головного управління Пенсійного фонду України у області Леся Неклеса під час оперативної наради в ОВА. «Кожен житель області має знати, на яку допомогу може розраховувати при придбанні твердого палива», — зазначив голова ОВА Іван Рудницький.
Для тих, кому у 2024 році вже призначено житлову субсидію/пільги, і отримувачі надавали згоду на збір, передання та обробку персональних даних з метою здійснення виплати додаткової підтримки, не потрібно повторно звертатися та подавати заяву — розмір доплати буде перераховано за наявною в органах ПФУ інформацією.
Ті домогосподарства, які ще не одержували житлову субсидію/пільги на придбання твердого палива, але потребують державної допомоги, можуть звернутися до органів ПФУ з відповідною заявою в будь-який зручний спосіб.
Розмір додаткової підтримки визначається для кожного домогосподарства індивідуально, виходячи з підвищеного показника вартості твердого палива.
Загалом Пенсійним фондом нараховано додаткову підтримку на придбання твердого палива в опалювальний сезон 2024-2025 років для 27 тисяч 439 жителів області.
Керівники районних військових адміністрацій доповіли, що громади Волині мають затверджені місцеві програми соціального захисту населення, у яких передбачена часткова компенсація за придбання дров чи постачання, оскільки деревина має свою ціну, яку не можна зменшити. Є громади, де ця допомога виплачується по-різному, залежно від наявного фінансового ресурсу. Також є громади, які не спроможні виплачувати таку допомогу пільговим категоріям. Однак керівники районів запевнили, що при формуванні бюджетів на наступний рік врахують цю статтю видатків.
Працівники закладів дошкільної, загальної середньої, професійної та позашкільної освіти цьогоріч отримають премію ВРУ. Серед освітян-переможців — дві педагогині з Волині: Тетяна Михалюк, т.в.о. директора Волинської обласної Малої академії наук, та Оксана Філіпчук, т.в.о. директора Центру позашкільної освіти обласної ради.
Новини рубріки
У ЗCУ з’явиться новий підрозділ
22 грудня 2024 р. 18:42
Селами Боратинської громади їздив святий Миколай
22 грудня 2024 р. 18:25
Повідомили, коли волиняни прощатимуться із полеглим Героєм Олегом Котом
22 грудня 2024 р. 18:19