У міських парках Луцька розмістять годівниці для птахів

23 грудня 2024 р. 13:57

23 грудня 2024 р. 13:57


З приходом зими пташки потребують особливої уваги і допомоги. Причиною тому є складні кліматичні та погодні умови взимку, які ускладнюють, а часом і забирають можливість знаходити собі їжу. Мешканці міста можуть стати  хорошими помічниками для птахів. Тим більше, що пернаті не потребують чогось екстраординарного.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Щороку у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі багаторічним керівником якого є Валентина Остапчук , проводяться конкурси з виготовлення штучних гнізд та годівничок для птахів. Вже стала доброю традицією співпраця цього закладу з КП “Парки та сквери міста Луцька”. Конкурсні експонати, виготовлені вихованцями міських освітніх закладів, цьогоріч знову поповнять наші міські парки та сквери. Сьогодні працівники центру передали директору комунального підприємства Олександру Михалусю виготовлені дітьми власноруч штучні гнізда та годівниці для розміщення їх в орнітологічному заказнику “Пташиний гай”, що розташований у Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки та в інших парках Луцької громади.

Підгодовувати птахів може кожен відвідувач парку, але їжа для птахів повинна бути правильною.

Чим годувати птахів взимку

Наприклад, горобці полюбляють несмажене соняшникове насіння, сойки — біле насіння гарбуза, костогризи — плоди горобини і калини, щиглики — несолені чищені горіхи, дятли і шишкарі — шишки, жолуді, горіхи, снігурі та омелюхи — насіння клена та ясена.

Загалом, злакові є найулюбленішим кормом для більшості видів пташок: пшениця, ячмінь, просо, овес. З круп найкраще підійдуть вівсяна та перлова. Не варто забувати про не солені зернята соняшника.

Чим не можна годувати птахів взимку

Не можна підгодовувати пернатих смаженою, гострою, жирною, кислою або зіпсованою їжею. Хліб та його крихти швидко намокають, пліснявіють. Це тягне за собою отруєння, що згодом призводить до ослаблення організму, захворювань та врешті-решт до смерті.

Зима у Луцькій громаді переважно м’яка, канали в парку та річці Стир рідко замерзають повністю, тому тут завжди можна зустріти великі зграї водоплавних птахів. Їх не можна годувати хлібом та здобою! Хліб — це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям та мати інші негативні наслідки.

1) Це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Птахи — дикі істоти, які мають самотужки могти про себе подбати (навіть якщо вони живуть в парку).

2) Це шкодить їхньому здоров’ю. Якщо годувати птахів хлібом, їм стає складно їсти іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини. Через це в таких птахів можуть сформуватися так звані «крила ангела»: порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. У більшості випадків птахи з такими порушеннями не в змозі літати. Цей стан — невиліковний.

3) Хліб, який птахи не з’їдають, кисне та гниє, що шкодить водоймі: це прискорює ріст бактерій та водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб, а також створюють сморід.

4) Хліб приваблює хижаків — наприклад, щурів, які переносять лептоспіроз.

5) Мокрий та гнилий хліб — ідеальне місце для розмноження цвілі, яка може потрапляти в легені качок і призводити до їхньої смерті.

Тому всіх мешканців громади, які навіть взимку люблять обирати місцем відпочинку та прогулянок міські парки, заохочують підгодовувати птахів, але робити це правильно. У міських парках Луцька розмістять годівниці для птахів

купити квартиру Луцьку

У міських парках Луцька розмістять годівниці для птахів

Джерело: volynonline.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua