вологість:
тиск:
вітер:
На Волині зафіксували понад 700 несанкціонованих підключень до газової мережі за рік
Фахівці Волинської філії «Газмережі» у 2024 році виявили 740 випадків самовільних підключень до газової мережі. Самовільні підключення до газової мережі, які становлять загрозу для життя та здоров'я людей і порушують закон, ліквідували, а вінних осіб притягнули до відповідальності.
Про це повідомила начальниця прес-центру Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» Оксана Швець .
Виявлення порушень відбувається за допомогою регулярних перевірок фахівцями «Газмережі». Під час оглядів спеціалісти звертають увагу на стан газових лічильників, сліди пошкоджень та аномальні показники споживання газу. Крім того, важливу роль відіграють звернення від громадян, які помітили підозрілі ситуації.
Небезпеку «самовільних врізок» у газову мережу пояснив заступник головного інженера Волинської філії «Газмережі» Андрій Цибульський :
«Самовільна врізка» – це фактично крадіжка газу. Люди самотужки, без дозволу та відповідних знань, під’єднуються до газової системи, щоб частково чи повністю уникнути оплати за спожитий газ. Це дуже небезпечно з кількох причин. По-перше, такі під’єднання, як правило, виконані непрофесійно. Що створює ризик витоку газу, який може призвести до вибуху. По-друге, це порушення закону і тягне за собою серйозні наслідки: адміністративні та кримінальні», – зазаначив Цибульський.
За словами заступника головного інженера наслідки можуть бути дуже серйозними. По-перше, це значні фінансові витрати. Якщо незаконне під’єднання буде виявлено, споживачу доведеться оплатити не лише за спожитий газ, але й нарахування необлікованих (донарахованих) об’ємів газу. Розмір нарахувань залежить від тривалості порушення та може бути досить значним. По-друге, це юридична відповідальність. За самовільне під’єднання до газової мережі передбачено відповідні стягнення та штрафи. І найголовніше – це ризик для життя та здоров'я. Витік газу може призвести до трагічних наслідків.
Фахівці також закликають споживачів не проводити самостійних підключень чи ремонтів газового обладнання. Укладання договору на сервісне обслуговування системи газопостачання допоможе уникнути ризиків та гарантувати безпеку.
Якщо ви помітили будь-які пошкодження лічильника газу або підозрілі дії інших осіб на газових мережах, негайно зверніться до аварійно-диспетчерської служби за номером «104» чи за номерами телефонів контакт-центру: 066-300-2-888, 098-300-2-888, 093-300-2-888.
Джерело: lutsk.rayon.in.uaНовини рубріки
Гороскоп на 28 грудня 2024 року: зміни у Водоліїв та неприємні новини у Риб
28 грудня 2024 р. 01:01
У 2025 деякі пенсіонери виплати
28 грудня 2024 р. 00:08
КНУ звільнив викладача після його заяв про «голодних українок»
28 грудня 2024 р. 00:08